Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router TP-link mr 3420 jak podlaczyc telefon

16 Lis 2013 21:36 4338 9
  • Poziom 6  
    Witam, mam router tp link mr 3420 chce do niego podłączyć telefon komórkowy ( mam wykupiony pakiet internetowy) żeby mieć neta w laptopie. Czy da się tak zrobić? Bo z telefonami stacjonarnymi chyba tak można. I jak to trzeba zrobić jeżeli się da.
  • Poziom 43  
    :) jak ty to chcesz podłączyć ??
    Jeśli tele umożliwia zrobienie hotspota z siebie (szukaj aplikacji w google Play - jeśli android) to nie potrzebny ci router by udostępnić internet 3G na laptopa.
  • Poziom 6  
    Mam router z 3G/4G. Więc kablem. A chce po to go podłączyć żeby mieć szybszego neta bo ja podłączałam od razu tel do kompa to mi wolno chodził. Tylko że jak podłączam tel do routera i routera do kompa. To jak sb wchodzę na stronę z ustawieniami routera to tam jak zmieniam to nic nie daje. Robię tak jak jest w instrukcji. I dlatego chce się zapytać czy to jest możliwe do zrobienia czy nie.
  • Poziom 10  
    Kolego. Twój router obsługuje modemy 3g/4g ale nie telefony.
    Nie możesz sobie podłączyć ot tak sobie do gniazda usb komórki i wymagać działania.
    Sam producent zamieszcza listę urządzeń które współpracują z tym routerem:
    http://www.tp-link.com.pl/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3420

Osobiście ne spotkałem się z takim działającym połączeniem. Zalecałbym kupienie najtańszego modemu z listy i korzystanie z niego.
  • Poziom 43  
    Nawet gdyby się dało podłączyć bezpośrednio tele z routerem (czego się nie da zrobić) to i tak ci nie przyspieszy internetu ponieważ przepustowość jest narzucona z góry przez ISP - w tym przypadku operatora GSM, a jeśli nie osiągasz pełnej przepustowości łącza to oznacza, że masz problemy z nadajnikiem (za daleko - zły sygnał, za bardzo obciążony, ograniczenia narzucone przez technologie modemu - wbudowanego w tele).
  • Poziom 10  
    Teraz jeszcze pytanie - co rozumiesz poprzez "wolno chodzi". Jest to połączenie radiowe i prędkości wahają się i to porządnie.

Trzeba pamiętać, że mimo wszystko rozmowy głosowe nadal mają w większości przypadków pierwszeństwo i jak napisał @hermes-80 wszystko zależy od obciążenia bts.
  • Poziom 43  
    Założenia, które miało by spełnić takie połączenie jest nieosiągalne ponieważ i tak przepustowość internetu pozostanie na obecnym poziomie.
  • Poziom 6  
    to nie da zwiększyć szybkości neta przez router? Bo jak sb kiedyś wykupiłam neta za 29zł to i tak strony na kompie mi wolno się ladowały. A ja chce mieć neta z telefonu. Więc chyba będę musiała kupić modem z wejściem na kartę sim.