Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NIVONA Cafe Romantica - Ekspres NIVONA Cafe Romantica, wielogodzinne odkamienian

looper1 16 Nov 2013 21:37 6705 5
 • #1
  looper1
  Level 1  
  Ekspres NIVONA Cafe Romantica i wielogodzinne odkamienianie
  Ekspres ten liczy sobie juz 4 lata. Czasami czyscił system nawet 1,5, 2 h.
  Ale dzisiaj przegiął.
  Włączył żądanie odkamieniania i zaczął o 11 rano.
  Jest 21 (minęło 10 h) a on nadal odkamienia, każe wymieniać wodę itd Nie chce skonczyć..
  Teoretycznie odkanieniania nie mozna przerywac ale dziecko mi poszło spac i ekspres nie moze juz hałasować wiec wyłączyłem mu power.
  Po ponownym włączeniu znowu żądanie odkamieniania systemu.

  Jeśli ktoś wie co na to poradzić (poza zezłomowaniem...) będę wdzięczny za podpowiedź.

  pozdrawiam
 • #2
  odek102
  Level 10  
  Witam. Chciałbym również się podpiąć pod ten temat ponieważ dokładnie mam ten sam problem ale z modelem Delonghi Ecam 25.452S . Expres również ma około 3,4 lat i ostatnio w ogóle nie mogę dokończyć odkamieniania . Na początku proces odkamieniania trwał około pół godziny tak jak to jest napisane w książce ( instrukcji obsługi ) a od paru dni proces odkamieniania trwa w nieskończoność po 2 , 3 godziny i nie ma końca .Na wyświetlaczu po załączeniu expresu cały czas widnieje ( przeprowadź odkamienianie ) . Próbowałem dziesiątki razy to zrobić ale po 2, 3 godzinach poddaję się . nie możliwe to jest ażeby tak długo expres próbował odkamieniać. Przecież jest to jakiś cykl który jest zaprogramowany w systemie. Może jakiś reset totalny by coś pomógł . Z pozycji menu ustawień fabrycznych po potwierdzeniu resetowania ustawień do fabrycznych expres w ogóle nie reaguje , za każdym razem napis cały czas wyświetla komunikat by przeprowadzić odkamienianie.Muszę jednak wspomnieć o tym że zdarzało się iż expres przy robieniu kawy blokował wypływ wody z wylotu kawy do filiżanki ,pompa tak jak by się klinowała i cichła a następnie wyświetlał się komunikat : napełnij obieg czy jakoś tak ,obieg pusty.Co może być przyczyną ,może ktoś spotkał się z tym problemem?
 • #3
  nioop

  Home appliances specialist
  Brzmi tak jakby było za późno na odkamienianie, a układ wody zablokowany na amen.

  Czy podczas tego długiego odkamienianie wypływa wogole odkamieniacz na zewnątrz dyszą?
 • #4
  odek102
  Level 10  
  Tak, woda przy procesie odkamieniania cały czas wypływa bez jakichkolwiek problemu z dyszy . Nie zdarzyło się jeszcze ażeby pompka nie podawała wody na zewnątrz lub zmieniała dźwięk podczas pracy o czym wspomniałem w poście wyżej.
  PS. Zdarzyło się również w moim expresie jakieś rok temu że zniknęły dane , napisy na wyświetlaczu całkowicie . Po jakiś ruchach, czy z wyłączeniem zasilania czy też naciskaniu przycisków znowu pojawiły się napisy . W tamtym czasie napisu o prośbie przeprowadzenia odkamienienia się nie pojawiły.
 • #5
  nioop

  Home appliances specialist
  odek102 wrote:
  Tak, woda przy procesie odkamieniania cały czas wypływa bez jakichkolwiek problemu z dyszy . Nie zdarzyło się jeszcze ażeby pompka nie podawała wody na zewnątrz lub zmieniała dźwięk podczas pracy o czym wspomniałem w poście wyżej.


  Do kontrolowania przepływomierz w pierwszej kolejności.
 • #6
  odek102
  Level 10  
  To znaczy ażeby w pierwszej kolejności wymienić przepływomierz ?NIVONA Cafe Romantica - Ekspres NIVONA Cafe Romantica, wielogodzinne odkamienian