Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

aeg elektrolux 47330 pralka błąd E40

tom43214321 16 Nov 2013 21:57 11325 8
 • #1
  tom43214321
  Level 2  
  Witam
  Posiadam praleczkę aeg elektrolux i dzisiaj zaczęło się coś dziać z elektro-zamkiem pokrywy. Niestety w tym roku 2-gi sprzęt pada, ale to nic, zadzwoniłem do majstra i mówi , że jest to wina zamka bądź panelu sterującego w proporcji 80/20 że to elektronika która kosztuje około 500-700, znając moje szczęście to będzie elektronika, w internecie znalazłem że, jest to wina triaka TYACS1 odczyt z panela
  , lub wymienić zamek klapy,
  Poszedłem na całość , znalazłem triaka po lewej stronie zwarłem nóżki lewą i środkową zamek zaskoczył i pojawił się kluczyk, po puszczeniu odbił czyli niby zadziała ale nie zaskoczył bimetal??
  No i jedną śrubkę nie mogę dziasiaj odkręcić i na youtubie znalazłem film że do zamku prowadzą dwa kable żółty i siwy ale nie wiem które w panelu sterowniczym.
  Teraz pytanko,może ktoś się grzebał - jak sprawdzić czy zamek jest dobry?
  podać 230 v i czekać czy bimetal zaskoczy,
  Jakiego triaka można wsadzić aby był dostępny (nie wiem może serwiś takie sprzedaje) bo ten mój albo jest zepsuty albo ja go zniszczyłam
  A może inaczej ominąć tę blokade, dzięki za pomoc pozdrawiam
 • #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  tom43214321 wrote:
  a youtubie znalazłem film że do zamku prowadzą dwa kable żółty i siwy ale nie wiem które w panelu sterowniczym.

  Tylko dwa? A nie trzy? Trzynasta sekunda filmiku. To jedno. Nie wiadomo jaki rodzaj zamka masz w tej pralce. Są dwa rodzaje: natychmiastowy (cztery przewody w wiązce) i zwłoczny. Podaj PNC pralki - jest na klapie obok zaczepu.
  Szczerze odradzam dalsze majstrowanie przy EWM2500 :!:
 • #3
  tom43214321
  Level 2  
  podaje numery wszystkie jakie są 250C4420, 7480089, 913212471/01 model L 47330
  dzięki za zainteresowanie pozdrawiam
 • #4
  peter falk
  Home appliances specialist
  Czyli tak zwana pstrykana, cztroprzewodowa blokada.
  Zdjąć boki, zwłaszcza na początek lewy, i sprawdzić, czy nie jest wypalona na blokadzie kostka wtykowa . Zdjąć prawy bok i sprawdzić pozycjoner.
 • #5
  tom43214321
  Level 2  
  Ok,na razie dziękuję ,jutro powalczę ,co do filmiku mój błąd poczytałem o sterowniku i teraz to nabrałem do tego czegoś - komputera szacunku, ech szkoda że człowiek nie zna języka angielskiego bądź rosyjskiego okazuje się że instrukcje serwisowe w języku polskim nie znalazłem a w obcych a i owszem. Oj im dalej w las tym więcej drzew dzięki , pozdrawiam
 • #6
  tom43214321
  Level 2  
  Witam
  Za pomocą kolegi Petera udało udało się włączyć aby pralka dokończyła pranie, próbowałem skręci ją i wtedy zaczęła ponownie nie działać.Ech,teraz to widzę,spanikowałem, zamówiłem nowy zamek, czekając na niego bawiłem się starym i chyba coś zepsułem dalej.
  Dzisiaj wczytałem się dokładnie w instrukcje serwisową,że pralka do szczęścia potrzebuje ustawienia pozycjonera bębna, czego nie zrobiłem.Błąd.
  Obecnie, niestety, oglądam ewm2500 pęknięty TYACS2 niby 8 nóżek ale 3 aktywne ,chyba to jakiś triak, no i spalona jedna ścieżka do wyjścia modułu zabezpieczenia drzwi. Może ktoś ma zdjęcie lewej strony ,dołu płyty ewm2500 i wie jaki symbol jest tego czegoś TYACS2. A może ktoś ma jakiś schemat do tej elektroniki?
  Jeśli uda się naprawić to cudo, to będę ją znał i poznawał dalej bo naprawdę fajna praleczka i szkoda,że tak głupio wychodzi.Czy istnieje instrukcja serwisowa po polsku,bo tłumacze z angielskiego.
  Pozdrawiam
 • #7
  iskrownik
  Moderator of Home appliances
  Tak jak kolega wyżej odradzam Ci dalsze majstrowanie przy tej elektronice. Tam jest więcej do wymiany niż tylko TYACS2 i potrzeba naprawdę sporego doświadczenia by postawić elektronikę po takiej awarii na nogi.Poszukaj kumatego elektronika. Schematu do elektroniki nie ma.
 • #8
  Dariuszhks
  Level 11  
  mam podobny problem w AEG, zamek pyka ale wyskakuje błąd e40, dostałem sie do zamka i jest przypalona wtyczka przy zamku i pewnie ona robi jakieś zwarcie czyli zamek jest ok??
  do mojego zamka idą 4 przewody.
 • #9
  User removed account
  Level 1