Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault modus 1.2 2005 - Po wymianie wspomagania nie pali

16 Nov 2013 22:36 4263 5
  • Level 30  
    Witam
    Kilka tygodni temu kupiłem Renault Modus dla syna z uszkodzonym wspomaganiem. Kupiłem używkę, zamontowałem i autko chodziło 4 tygodnie a dziś wyskoczył mu 'Błąd wspomagania' i autka nie odpalił. Podłączyłem kompa i wielkie zdziwienie, poszperałem w necie i jeszcze większe zdziwienie okazuje się że we wspomaganie jest częścią immo i trzeba je wkodować, i taki właśnie mam błąd a ja swoje stare wspomaganie niestety już dawno wyżuciłem więc nie mam z czego zczytać pamięci.
    Wymieniałem wiele razy wspomaganie w megane czy clio i nie było tam takich schodków.
    Pytanie czy przerabiał ktoś ten temat i da rade sparować UCH z wspomaganiem nie mając pamięci ze starego ?
    Poza tym niezła pułapka producenta wymieniasz część na używaną a ona chodzi ci tylko jakiś czas i pózniej wyskakuje błąd i uziemia auto! W między czasie kiedy autko chodzi pozbywasz się starej nie potrzebnej części i problem jeszcze większy ...
    Jeszcze troche i trzeba będzie jak za komuny wszystko co stare trzymać na strychu lub komórce bo może się jeszcze przydać ... :-)
  • Helpful post
    Level 21  
    W wspomaganiu masz ic2 i trzeba jej zawartość zmienić i zrobić na douczenie......a czy przypadkiem nie odpinałeś aku?????????????
  • Level 30  
    Witam
    Rzeczywiście baterie ma słabą i miałem mu ją wymienić mówił że raz rozrusznik mu zakręcił ale przygasła deska i nie odpalił, penie spadło napięcie i się zresetował a pózniej już nie chciał zakręcić bo trzymało go immo ...
    Jaki programator będzie najlepszy bo nie mam narazie żadnego ?
    Dzięki wielkie :-)
  • Level 30  
    Ma ktoś wiedze i chęć podzielenia się nią jak rozdziewiczyć pamięć w używanym wspomaganiu ? Niekoniecznie za darmo :-)
  • Helpful post
    Level 34  
    Sam nie dasz rady jak nie miałeś doczynienia z tym poszukaj jakiegoś rodaka w dublinie na pewno są co się zajmuje elektroniką potrzebne jest zaprogramowanie wspomagania na ori pin do dokodowania i tu jak nie robiłeś czegoś takiego to zaczną się schody
  • Level 30  
    Zrobione przez Litewskiego elektronika...
    Jak bym miał oryginał kosztowało by 50eu a że nie miałem kosztowało 350eu :-( Kurcze niewiedza jednak drogo kosztuje ... ;)
    Ale nawet po opłaceniu tego autko kosztowało w sumie połowę ceny rynkowej więc nie ma co płakać tylko jeździć...
    Dzięki za porady.. Pozdrawiam