Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plustron LCTD19 - Poszatkowany obraz z pionową linią na środku

16 Lis 2013 23:33 951 2
  • Poziom 10  
    Gdy podłączam ten TV/Monitor pod sygnał z dekodera poprzez scart taki widok jest praktycznie od razu. Po podłączeniu do laptopa czy komputera przez kilka minut obraz jest normalny ale z czasem po niewielkim smużeniu obraz robi się taki jak na zdjęciu poniżej. Na inwerterze był jeden spuchnięty kondensator ale wymiana nic nie dała zresztą tak jak przypuszczałem. Pytanie jest następujące czy to matryca wysiada czy coś innego. W przypadku matrycy nawet nie będę się zabierać za naprawę ale nie mam pewności bo z czymś takim nie spotkałem się nigdzie. Nie chciałbym niepotrzebnie sprawdzać wszystkich elementów i tracić czas gdyby okazało się że tak wygląda typowy objaw wysiadającej matrycy. Dodam że to nie jest obraz statyczny tylko zniekształcenia są w ciągłym ruchu tak jak w zakodowanym obrazie na c+.

Plustron LCTD19 - Poszatkowany obraz z pionową linią na środku
  • Poziom 43  
    A możesz mi powiedzieć jakim cudem matryca poprawnie wyświetla obraz z jednego złącza, a z innego już nie?
  • Poziom 10  
    Nic takiego nie napisałem. Przy scart obraz jest normalny powiedzmy 10 sekund a z laptopa czy komputera obraz jest prawidłowy przez ok. 3min i nagle zaczyna się to smużenie czy jak to nazwać.