Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony/lt18 - Sony ericsson lt18 (ARC S) nie działa

17 Lis 2013 00:00 1314 4
 • Poziom 8  
  witam zakupilem zalany telefon Xperia Arc S. telefon nie odpala niestety. co mogłbym wgrać aby była szansa na wyzdrowienie.
 • Poziom 27  
  Nie dziw się że nikt nie chce odpisać na tak niemądre pytanie.Nie rozumiem twojego podejścia kupując uszkodzony telefon i nie mając wiedzy o naprawie.Jak ty chcesz telefon po zalaniu stawiać programowo bez diagnostyki hw to powodzenia.
 • Poziom 27  
  Do zalanego telefonu się nic nie wgrywa. Jak zalejesz komputer to próbujesz tam zainstalować nowy system? Telefon oddaj do jakiegoś serwisu, bo nie masz pojęcia co robisz.

 • Poziom 24  
  Niestety nie tylko wśród użytkowników panuje przekonanie: wgram soft i zadziała. Większość "serwisantów" też tak myśli. Dlatego ludzie nie chodzą do serwisów, bo jak można za ekspertyzę płacić czy za nieskuteczną naprawę. Rzadko trafisz na serwis, który uczciwie podejdzie do sprawy.

  Jak wiesz, że zalany, to nawet nie bierz. Ja w ciemno kupuję takie telefony za 10-30zł. Lub wcale. Jeżeli się włącza i działa LCD to czasem dam więcej.

  Ktoś go bez powodu nie sprzedał, najpierw sam próbował naprawić a potem szuka naiwnego w sieci.

  Procedura przy zalańcu:
  - rozbierasz i czyścisz wstępnie izopropanolem pędzlem co się da
  - ewentualnie kąpanie w wannie z ultradźwiękami, też trzeba mieć wyczucie ile czasu i jaka płyta bo czasem skutek jest odwrotny
  - podmiana na sprawne, najlepiej oryginalne, elementy (wyświetlacze, dotyki, taśmy)
  - potem soft o ile będzie się komunikował po USB
  - ewentualnie naprawa przez jakiś JTAG

  ...i zawsze będzie to telefon po zalaniu - NIKT nie da ci gwarancji, jak długo będzie działał. Ewentualnie postawić i zrobić świństwo - puścić w świat. Nie polecam.
 • Poziom 8  
  Dzięki dxxx. Części sprawdziłem w innym telefonie działają. Widocznie będzie padnieta płyta. Czasami uda się kupić telefon co wystarczy wymienić jedną rzecz a raz nie. Raz masz zysk albo i nie. Robie to co lubię.