Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica24DC/230AC do zasilania lodówki sprężarkowej

17 Lis 2013 09:12 1947 2
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich.
    Potrzebuję rodzaj przetwornicy 24V DCna 230AC o mocy 300-500W, najlepiej producenta i symbol, potrzebnej do zasilania lodówki sprężarkowej, z agregatem o mocy ok 60W. Posiadam przetwornicę 24V/230V, 300W, która nie współpracuje z silnikiem AC i uzwojeniem rozruchowym, co uniemożliwia jej zastosowanie do zasilania sprężarki lodówki. Może ktoś miał styczność z przetwornicą, którą mógłbym zastosować?
    Posiadałem kiedyś przetwornicę(wyprodukowaną gdzieś w Krakowie)24DC?230AC 150W, która współpracowała z lodówką i jeśli się nie mylę, różniła się od ogólnie dostępnych obecnie9Chińskich) tym, że na wyjściu 230V zastosowany był transformator.
    Proszę o radę.
  • Poziom 39  
    Powinna to być przetwornica z napięciem wyjściowym sinusoidalnym (a nie prostokątnym).
  • Poziom 8  
    W instrukcji przetwornicy, którą posiadam aktualnie jest wzmianka, że napięcie wyjściowe jest sinusoidalne, zbliżone do napięcia prądu przemiennego. Nie współpracuje ona jednak ze sprężarką lodowka. Silniki komentatorów bez problemu na niej działają.
    Przetwornica, którą obecnie posiadam to: MICRO CONTROL POWER INVENTER.

Dodano po 3 [minuty]:

W poprzedniej wypowiedzi chodziło mi o silniki komutatorowe. Pisałem na smartfonie i niekiedy dziwne teksty wychodzą.