Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Krups XP9000 - Nie leci gorąca woda

kazmir 17 Nov 2013 11:09 4782 7
 • #1
  kazmir
  Level 15  
  Po włączeniu ekspresu i ustawieniu lokalnego czasu, przechodzi wyświetlacz w komunikat podstaw naczynie i włącz gorącą wodę. Po uruchomieniu tej funkcji wyświetla się komunikat, że działanie w toku, coś tam warczy , ale woda nie leci. Para też nie leci (podobny komunikat). Nie można wejść w opcje serwisowe. Po wyłączeniu / załączeniu na wyświetlaczu te same komunikaty. Coś poważnego, czy jakiś drobiazg. Nigdy w życiu nie korzystałem z tego rodzaju expresów. Ten dostałem w spadku, ale czy jest sprawny?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  hurtovnik32
  Level 20  
  Witam.Usterek może być kilka_na odległość nie da się jednoznacznie stwierdzić.Podstawowa diagnoza-awaria pompki lub zakamieniony a co za tym idzie zapchany bojler lub zawór pary/wody.Czasem zdarza się zapchanie samej dyszy-i od tego bym zaczął na początek.
 • #3
  kazmir
  Level 15  
  Dzieki za odzew.
  Wyjąłem cześć "jednostka parząca" sprawdziłem sitko zaworek wszystko jest drożne. Uszczelki dobre. Po nalaniu wody do komory i ręcznym zamknięciu tłoka ciśnienie pokonuje sprężyny i zamyka tą rurkę od góry. Myślę, że problem właśnie jest w nie pobieraniu wody ze zbiornika. Jak się dostać do tej części ekspresu. Co po kolei sprawdzić i jak? Przyznam się mam pierwszy raz do czynienia z takim urządzeniem.
 • #4
  hurtovnik32
  Level 20  
  Tak.To sprawdziłeś blok zaparzajacy.Ale układ para/gorąca woda nie idzie przez blok .Jest to osobna "nitka".Na początek sprawdz tą dyszę po środku czy nie jest zapchana.
 • #5
  kazmir
  Level 15  
  OK tylko się dobiorę do tych elementów to zrobię fotkę :-)
  O pompie już poczytałem jak działa!
 • #7
  kazmir
  Level 15  
  Dyszę sprawdziłem na samym początku. Rurkę wykręciłem, ale tam jest czysto!

  Uparłem się i działam dalej. Przynajmniej poznam budowę , jak nie naprawię.
  Mam pytanie!
  1. Pompa może pracować tylko w cyklu? - patrz fotka
  2. Strzałka na pompie to zabezpieczenie termiczne pompy?
  3. Druga strzałka to grzałka wytwarzająca parę?
  4. Podgrzewanie filiżanek realizowane jest parą?

  Wszystko wygląda na drożne. Pompa pracuje, ale nie podaje wody. Myślałem, ze ten elektrozawór przed pompą nie działa, ale to nie to.
  Nakarmiłem ją do "ustnie" wodą i nic. Czy możliwa jest reanimacja poprzez zalanie odkamieniaczem? Droga taka pompa? Krups XP9000 - Nie leci gorąca woda Krups XP9000 - Nie leci gorąca woda Krups XP9000 - Nie leci gorąca woda
 • #8
  kazmir
  Level 15  
  Temat ogarnięty! Reanimacja pompy powiodła się! Właśnie się napiłem szklaneczkę cappuccino z mielonej amerykańskiej kawy. No nie da się ukryć ten ekspres potrafi....
  Temat zamykam