Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP 250-5 KB - raz się włącza a 10 razy nie

17 Lis 2013 12:36 2577 5
 • Poziom 11  
  Witam

  Mój problem polega na tym że:

  - zapalam piecyk a ten po 3 do 15 minut się wyłącza czasem sam się od razu zapala ale częściej trzeba wyłączyć i włączyć wodę i tu może się to udać za pierwszym razem czasem za 5 czy którymś tam tak do 5 minut ale bywało też tak ze szedłem kończyć mycie do drugiej łazienki (chwała temu kto przewidział je dwie)

  - teraz przykładowo się w ogóle nie chce włączyć i to też jego częsty przypadek

  Dodam że piecyk ma tak od 2-3 lat czyli od kiedy znowu zawisł. Przerwę w pracy miał jakieś 2 lata. Aha i był jakiś znachor 2 lata temu ale jego czary nic nie dały i piecyk dalej swoje.

  Ciąg chyba jest ok bo wciąga płomień z zapalniczki.
  Piecyki to nie moja działka więc nie chcę bez wiedzy go ruszać.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Jeżeli wyłącza się po 3÷15 min pracy to sprawdź na lusterko (przyłożone od góry po prawej stronie nad czujnikiem spalin) czy masz prawidłowy ciąg kominowy. Jeżeli lustro w trakcie pracy zachodzi parą to junkers ma prawo się wyłączać...Junkers powinien być również okresowo czyszczony: myty palnik i nagrzewnica. Sadza i kurz mogą również wywołać nieprawidłową pracę. Ostateczność to sterownik do wymiany...wówczas zachodzi pytanie: czy warto ?
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 11  
  Nie paruję lusterko, a teraz znowu się nie włącza chodź już jakieś 3-4 godziny nie był włączany. Czy mogę jeszcze coś sprawdzić??
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  Sprawdź czy dolny czarny element (mikroprzełącznik) czy nie jest zawilgocony zwłaszcza pod okrągłą zaślepką. Czy następuje przesunięcie iglicy pod zaślepką....Następnie do zbadania włącznik 0-I, obwody elektryczne i sterownik.
 • Poziom 11  
  Dzięki Panowie zabieram się jutro do sprawdzania.