Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark 43.3 - Nie widzi pamięci ani karty, uszkodzony digitizer

helmud7543 17 Lis 2013 12:50 5703 25
  • #1 17 Lis 2013 12:50
    helmud7543
    Poziom 42  

Nie znam natury usterki braku prawidłowego połączenia, ale na wszelki wypadek wstawiam w dziale software.
    Mam problem z nawigacją jak w temacie. Pękł ekran i oddałem do serwisu. Po trzech miesiącach serwis stwierdza, że padł jakiś filtr i nie da się wstawić nowego dotyku. Dla mnie coś to "śmierdzi" bo:
    1. Zarówno zanim oddałem jak i teraz, sterować się dało jeśli trzymało się palec w miejscu pęknięcia. Czy przy padniętym "filtrze" nie da się tylko skalibrować nowego digitizera, czy nie da się też w ogóle sterować wcześniej skalibrowanym digitizerem?
    2. Przed oddaniem do serwisu urządzenie ładnie łączyło się z komputerem pokazując zawartość swojej pamięci jak i karty pamięci, po interwencji serwisu w Mój komputer jest tylko ikonka WindowsCE, po wejściu pusto. Nie mam pojęcia co robili z tym Larkiem...

Jak przywrócić mu połączenie z PC abym mógł sterować MyMobillerem np?

Czy ktoś podjąłby się naprawy za rozsądną kwotę (maks 100 zł)?

0 25
  • Pomocny post
    #2 17 Lis 2013 13:09
    _Olivka
    Poziom 25  

helmud7543 napisał:
    Jak przywrócić mu połączenie z PC abym mógł sterować MyMobillerem
    Trzeba wgrać nowe Firmware.
    helmud7543 napisał:
    Czy ktoś podjąłby się naprawy za rozsądną kwotę (maks 100 zł)?
    W sumie to już się nie opłaca tego naprawiać, dołożysz 50 zł i masz nowy, pełnosprawny Lark 43.3 http://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/lark-freebird-43-3.bhtml#opis

Ps. A ten serwis to totalna porażka

0
  • #3 17 Lis 2013 13:11
    helmud7543
    Poziom 42  

Czy mam możliwość wgrania firmware w domowych warunkach?

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lis 2013 13:14
    _Olivka
    Poziom 25  

Jak masz Firmware dokładnie odpowiednie dla swojego modelu, to jest możliwość. W serwisie wgranie Firmware kosztuje około 50,00 zł.

0
  • #5 17 Lis 2013 13:16
    helmud7543
    Poziom 42  

Są jakieś instrukcje jak to zrobić? Szukałem w necie ale nie znalazłem...

0
  • #6 17 Lis 2013 13:23
    _Olivka
    Poziom 25  

Firmware wgrywasz na kartę SD, wkładasz do urządzenia, uruchamiasz urządzenie i samo się wgrywa.
    Ważne - Firmware musisz mieć dokładnie przeznaczone do swojego modelu urządzenia, inne mogą całkowicie uwalić urządzenie.

0
  • #7 17 Lis 2013 13:27
    helmud7543
    Poziom 42  

Ta metoda u mnie nie zadziałała. Nie da się tego zrobić z PC?

0
  • #8 17 Lis 2013 13:31
    _Olivka
    Poziom 25  

helmud7543 napisał:
    Ta metoda u mnie nie zadziałała.
    A to dlaczego ?
    helmud7543 napisał:
    Nie da się tego zrobić z PC?
    Nie da się.

0
  • #9 17 Lis 2013 13:38
    helmud7543
    Poziom 42  

Nie mam pojęcia. Plik MSK skopiowałem na kartę 1GB sformatowaną na FAT32. Urządzenie włącza się do pierwszego ekranu (wybór Nawigacja, filmy, muzyka, tekst, ustawienia). Tak samo z kartą jak i bez.

0
  • Pomocny post
    #10 17 Lis 2013 13:42
    _Olivka
    Poziom 25  

helmud7543 napisał:
    Plik MSK
    To nie jest Firmware, to ma być 5 plików.

0
  • #11 17 Lis 2013 14:21
    helmud7543
    Poziom 42  

Gdzieś to można zdobyć? Jak ktoś ma te pliki to proszę o pomoc, serwis mi nie pierwszy raz uwalił sprzęt, próbuję naprawić we własnym zakresie...

0
  • #13 17 Lis 2013 21:50
    helmud7543
    Poziom 42  

Tu właśnie mam plik ten msk, który zdaje się, trzeba czymś rozpakować.

0
  • #14 18 Lis 2013 10:54
    senior38
    Poziom 11  

Spróbuj rozpakować go WinRAREM.

0
  • #15 18 Lis 2013 12:25
    koala106
    Poziom 39  

Plików msk nie rozpakowuje się!
    Co do wymiany dotyku, to zmień serwis:)
    Jeżeli urządzenie włącza się do menu głównego i potem daje się wyłączyć nie ma potrzeby wgrywania firmware, tylko wymiany dotyku.

1
  • #16 18 Lis 2013 15:50
    helmud7543
    Poziom 42  

Firmware jest na pewno zwalone bo:
    1. Nie łączy się poprawnie z PC (nie działa zarządzanie, nie widzi zawartości dysku (to się nazywało flash coś tam) ani karty pamięci, nie działa MyMobiller. Wszystko oprócz MyMobilera (nie potrzebowałem go wcześniej) przed naprawą działało.
    2. Po wejściu w Ustawienia nawigacja zawiesza się.
    Raczej już nie oddam tego do serwisu. Jeśli ktoś potrafi mi pomóc z firmware (wiem, że tego urządzenia były trzy wersje, nie wiem czym się różniły, wiem że moja ma Windows CE w wersji 5.

Ten plik msk to jakaś kopia firmware ale nie wiem, czym to zostało utworzone i czym to otworzyć.

Pomóżcie, bo u nas naprawdę jest problem z serwisami czegokolwiek (konkretnie z uczciwością i kompetencjami serwisów). Tam gdzie nie usłyszę "tego się nie naprawia" to przeważnie spieprzą, zamiast naprawić :evil: . Do serwisu raczej nie oddam tylko kupię nową. Ale zanim to zrobię spróbuję reanimować sprzęt we własnym zakresie. Przynajmniej chciałbym przywrócić funkcjonalność software.

0
  • #17 18 Lis 2013 16:08
    koala106
    Poziom 39  

Jakbyś miał uwalony firmware, to nie wszedłbyś nawet w ustawienia, lark wisiałby na ekranie startowym albo nie startowałby wcale. Bez wymiany dotyku można tak gdybać i gdybać prowadząc akademicką dyskusję. Nie wiem po co chcesz otwierać plik msk?

0
  • #18 18 Lis 2013 16:52
    helmud7543
    Poziom 42  

A co ma dotyk do zawieszania się i nie łączenia z PC?

0
  • #19 18 Lis 2013 21:29
    koala106
    Poziom 39  

Przyczyn nie łączenia z PC może być wiele, zwłaszcza pod Windows 7 i 8. Nawigacja zawiesza się, czy za sprawą niesprawnego dotyku nie można wybrać nic na ekranie?

0
  • #20 19 Lis 2013 06:42
    helmud7543
    Poziom 42  

Nawigacja zawiesza się po wejściu w Ustawienia (brak reakcji na cokolwiek, nie słychać klikania obojętnie gdzie by nie nacisną, daje się wyłączyć przyciskiem). Daje się z trudem sterować przytrzymując palcem miejsce pęknięcia. Nie łączy się poprawnie z żadnym z trzech komputerów, na których wcześniej działała. Vista x86, Windows 7 w wersji x86 i x64. Używany ten sam kabel, który z innymi urządzeniami działa. Nie wiem co jeszcze może wpływać na tą sytuację.

0
  • #21 19 Lis 2013 07:42
    koala106
    Poziom 39  

Może być jeszcze uszkodzone gniazdo - częsta przypadłość w nawigacjach, zwłaszcza chińczykach:) Jeżeli daje się sterować, to wymień dotyk i będziesz mieć jasną sytuację.

0
  • #22 19 Lis 2013 09:17
    helmud7543
    Poziom 42  

Tak, ale komunikacja jest, to znaczy urządzenie się instaluje, jest wykrywane, w Mój komputer wyświetla się ikonka Windows CE. Po wejściu w nią wcześniej było coś tam Flash i karta pamięci. Teraz jest pusto. To może być kwestia uszkodzonego gniazda albo dotyku?

0
  • #23 19 Lis 2013 10:20
    koala106
    Poziom 39  
  • #24 19 Lis 2013 10:33
    helmud7543
    Poziom 42  

Domyślam się, chodzi o rejestr systemu w nawigacji. chciałem mieć możliwość sterowania nią za pomocą PC do momentu kupna drugiej. Tak jak pisałem, serwisy odesłały mnie z kwitkiem a ten, który podjął się naprawy, doprowadził do jeszcze gorszego stanu (przed naprawą PC widział zawartość urządzenia). Zależy mi głównie na tym. jeśli jest jakiś sposób, by przywrócić mu poprawne połączenie z komputerem to będę zadowolony i z tego. Jeśli to kwestia wpisu w rejestrze to również proszę o poradę. Chyba, że dotyk może mieć wpływ na zawieszanie się w Ustawieniach (zawiesza się tylko w ustawieniach, pozostałe opcje działają, można wejść i wyjść, nawigacji nie uruchomię bo ma jakąś dziwną ścieżkę dostępu a nie mogę jej zmienić, bo zawiesza się w Ustawieniach) i na rejestr.

EDIT > Zdobyłem firmware, zgrałem na kartę, sflashował się. Są dwie zmiany. Zamiast tapety z ekranu startowego są jakieś "krzaczki" (na dole jest fragment tapety), mimo to uruchamia się normalnie, menu takie jak było. Druga zmiana - nie zawiesza się w żadnym z menu.

Ale nadal nie ma połączenia z PC, Z Centrum obsługi urządzeń mobilnych, z My Mobillerem. W Menadżerze urządzeń instaluje się ale co z tego?
    Po wejściu w ścieżkę nawigacji zauważyłem, że nie zmieniła się ona mimo resetów (przyciskiem) i aktualizacji oprogramowania. Sądzę więc, że za brak połączenia może odpowiadać jakieś ustawienie. Niestety - w miejscu, gdzie można podać Ścieżkę nawigacji dotyk nie reaguje, więc nie mogę podłożyć żadnego pliku. Czy mam jakąś możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych?

0
  • #25 14 Lut 2015 15:02
    850
    Poziom 10  

Witam ma podobny problem
    a więc po podłaczeniu do PC nie widać zawartości folderu:" Windows CE"... ktoś ma może receptę ?

-1
  • #26 18 Lip 2016 08:23
    helmud7543
    Poziom 42  

Mój problem nadal nie rozwiązany...

0