Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak mikrofonu, wymiana kasety domofonu

17 Lis 2013 15:26 2337 9
  • Poziom 9  
    Witam !
    Domek jednorodzinny jeden domofon analogowy na dole (domek piętrowy)
    Urmet . Coś kiedyś padło że nie słychać w ogóle mówiącego w panelu na zew.
    Chcę to zmienić, ale ze nie chcę się w to bawić, zrobi to serwis ale mam pytanie
    muszę zmienić też kasetę na bramie na zew.
    Nie wiem co to za kaseta, ma dziwne wymiary 195/63
    nigdzie nie mogę takiej znaleźć, wiec czy jak ja otworzę w sensie wykręcę z bramy to będzie gdzieś napisany model ?
    Nie możne być inna o innych wymiarach - wycięty otwór w bramie na panel.
    Proszę o pomoc
  • Pomocny dla użytkowników
    W tym zewnętrznym panelu "padł" głośnik. Nie trzeba zatem zmieniać panelu a jedynie go wymienić. Sęk w tym, że wielu instalatorów nie bawi się w takie naprawy i najchętniej zmienia cały panel. W końcu i tak klient za to zapłaci.
  • Poziom 9  
    Ale ja chce zmienic panel bo zle wyglada - rdza i obdrapany
    tylko nie wiem skad taki panel wziac
    ma ktos jakies info ?
  • Poziom 9  
    tak tez to widzialem problem w tym ze ta kaseta ma

Wymiary: 75 x 195 [mm]

a ja jak pisalem mam 63 szerokosci - wiec nie wiem czy mozna to obciac na szerokosc czy co zrobic :(
  • Poziom 9  
    ooo o to mi chodzi wlasnie :)
    jak sie uda to stawiam piwo
    chodzbym mial paczke do wroclawia wyslac:)
  • Poziom 9  
    witam
    wymienilem osobiscie kasete i wyglada na to ze nie ona padła.
    Otwiera unifon normalnie bramke , slychac ale dosc cicho rozmowce na zew kolo bramki w sluchawce unifonu ale w domu jak sie mowi to nie slychac nic na zew.
    Jako ze jest to kaseta FIM PRO OKR 1 czy mozliwe ze poszedl w domu wzmacniacz??
    Ew prosze o pomoc jaki to ma byc wzmacniacz i ew. oczywiscie jak to podlaczyc
  • Moderator Zabezpieczeń
    najprościej było by gdybyś dotarł do centralki i sprawdził jaki masz model ( nie wykluczone żę również produkcji fim Pro) Najlatwiej bedzie Ci podmienić na taka samą jak masz...
    jak już dobierzesz sie do centralki:
    . 1. spróbuj wyregulować wzmocnienie mikrofonu i głośnika potencjometrami tam sie znajdującymi
    2. popraw połączenia przewodów
    3. podłącz kasetę domofonu na krótko ( skoro reszta działa wystarcza trzy przewody tj masa mikrofon głosnik)

zanim wszystko powymieniasz warto jeszcze sprawdzić czy problem nie leży po stronie unifonu:
    czy sygnał wywołania jest głośny?
    jak energicznie powciskasz widełki to dzwiek poprawia się, trzeszczy w słuchawce? jeżeli tak warto przeczyścić isostat np płynem kontakt.
    Pozdrawiam