Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon D70s - Nikon D70s lampa otwiera się ale nie błyska

17 Lis 2013 16:03 1782 3
 • Poziom 10  
  Chciałbym odświeżyć zamknięty już na forum temat, bo nigdzie indziej nie znalazłem odpowiedzi.
  Wymieniłem u siebie palnik, mimo, że nie wyglądał na spalony, ale nic to nie zmieniło. Kondensator ładuje - odczułem wysokie napięcie na własnych paluszkach ;) - aż zdrętwiały :P . Nie wiem co jeszcze można zrobić, nic nie przychodzi mi do głowy.
  W zamkniętym temacie fastplayer wskazał, że ktoś podał mu rozwiązanie problemu ale nie wspomniał jakie.
  Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie zagadnienia?
 • Poziom 32  
  Nie zamieściłeś najważniejszej informacji, mianowicie czy aparat w ogóle widzi lampę tzn. czy po jej podniesieniu automatycznie przechodzi w czas synchronizacji. Jeśli tak to uszkodzona jest elektronika; element wyzwalający lub sterowanie lampą z poziomu płyty głównej. Jeśli aparat nie widzi lampy to przyczyna jest w uszkodzonych stykach (prawa strona, pod obudową lampy). I jeszcze taka uwaga; żeby grzebać w podzespołach lampy to zdecydowanie najpierw należy rozładować jej kondensator, bo bardzo łatwo można ukatrupić całą elektronikę aparatu.
 • Poziom 10  
  Dzięki, Panowie.
  Problemem okazał się zawias na dole lampy, Jest tam mały plastikowy kołek, który załącza/rozłącza styki po otwarciu lub zamknięciu lampy. Wg uzyskanych instrukcji powinien mi bez problemu "wskoczyć" na swoje miejsce ale , mimo tego, że jestem naprawdę zdolny manualnie, mam z tym problem. Popracuję jednak jeszcze nad tym. Oczywiście po otwarciu lampy i przytrzymaniu styków w pozycji "zwarte" lampka błyska jak miła.
  Tak więc temat można zamknąć.

  Dodano po 3 [godziny] 20 [minuty]:

  Wszystko się udało :)
  Po wymianie palnika na nowy - flesz działa jak.... jak nowy :)
  Zawias się zapiął i wszystko wróciło do źródła.
  Zamykam temat.