Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosa spalinowa PLUS GARDEN castorama- Kosa spalinowa nie odpala

17 Lis 2013 18:11 16386 24
  • Poziom 8  
    Witam, mam ten sam problem, kosiłem krzaki kosą, dzialała z godzinę bez zarzutu, później na chwilę zrobiłem przerwę i pokosiła może 10 minut po czym zdechła jakby jej ktoś wtyczkę wyciągnął z gniazdka...
    iskra minimalnie jest ( sprawdzanie na dwóch różnych)
    co może być przyczyną? nie znam się na tym wogóle, kosiarka z castoramy -mam nadzieję że da się ją równie szybko naprawić tak jak szybko się zepsuła
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    nabijac posty proszę gdzie indziej, nie znam się na tym=nie wiem co jest przyczyną zepsucia, to samo napiszesz 2tyś pozostałym użytkownikom forum którzy zadają pytanie "jak naprawić a nie wiem od czego zacząć?"
    proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu a nie nic nie wnoszące odpowiedzi.
    Edit:
    sorki jakoms cudem wyswietlilo mi sie tylko pierwsze zdanie.

swieca sucha, kompresja ok, tylko iskra na swiecy strasznie mała, prawie niewidoczna-ale jest
  • Poziom 8  
    odpowiedziałem po twoim edytowaniu tekstu i dlatego nie odpowiedziałem,
    swieca sucha, iskra bardzo słaba, przy próbie odpalenia nie odzywa się, czuc paliwo po wpompowaniu tą małą pompką, kompresja jest (teść sprawdzał)

OK, dzięki za radę, jutro z rana sprawdzę gaźnik
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    no więc sprawdziłem i rzeczywiście odzywa się po wlaniu paliwa bezpośrednio na tłok.
    wygląda na to że gaźnik nie podaje paliwa bo, wykręciłem go i wyczyściłem przedmuchując sprężarką, ale nadal nie podaje paliwa, mogę pompować godzinę a i tak nic nie wpłynie do cylindra.
    czy ta usterka może to być spowodowana wadliwym wężykiem? ten który pobiera paliwo jest ok, ale ten drugi przecieka troszke-wygląda jakby był za krótki, czy może być on przyczyną nieprawidłowego działania gaźnika?
    nowy gaźnik pasujący do mojej kosy kosztuje niecałe 40 zł, ale nie chciałbym go kupić a później okaze się że to wina wężyka:)
    Dzięki za dotychczasową pomoc!
  • Poziom 8  
    czyli może to być spowodowane tym wężykiem tak? membrany wyglądają na niezużyte.
  • Poziom 8  
    nie ma dziur, nie są naciągnięte, jutro się jeszcze upewnie. ale kpl membran kosztuje prawie 30zł a gaźnik z membranami 40zł... tak więc nie wiem czy opłacałoby się kupować same membranki...?
  • Poziom 8  
    jezeli kupie gaznik którego srednica otworu gardzieli jest o 1mm większa, to czy będzie pasować?? czy nie będzie to działać? chodzi o taki gaznik:
    Kosa spalinowa PLUS GARDEN castorama- Kosa spalinowa nie odpala
  • Poziom 8  
    ten na zdjeciu który był na płytkach to jest wlasnie mój :) a kupiłem ten Kosa spalinowa PLUS GARDEN castorama- Kosa spalinowa nie odpala
  • Poziom 27  
    Sprawdź łącznik gaźnika, czyli tą część która jest pomiędzy gaźnikiem a cylindrem (plastikowy element przykręcany na dwie śruby), często zdarza się że się luzuje i ciągnie lewe powietrze zamiast paliwa z gaźnika.
    Sprawdź też pozostałe łączenia na uszczelkach, takie jak cylinder, czy też karter.
    Po wykręceniu gaźnika, przyłóż palec w otwór łącznika i pociągnij intensywnie za szarpak, sprawdzisz tym czy jest wyczuwalne podciśnienie (zaciąganie powietrza w cylinder) gdy go brak możliwa jest nieszczelność uszczelniaczy, czasami wypadają.
  • Poziom 8  
    łącznik był mocno przykrecony, prawdopodobnie gaźnik jest zatkany - torturowałem go sprężonym powietrzem ale nic nie pomogło, byc może poprzedni właściciel wlewał benzynę ze złą mieszanką - ja użytkuję tą kosiarkę dopiero "od dwóch zbiorniczków" :) do zapuszczonego ogrodu jest ona jak znalazł :)
  • Poziom 8  
    No więc dzisiaj wymieniłem gaźnik na nowy, ale nadal nie odpala... ;/ gdy spojrzę przez otwór gardzieli podczas gdy tłok znajduje się w dole to nadal widzę tłok, nie powinien być on przypadkiem niżej żeby mogło być wpuszczone paliwo? powinna byc chyba ciut mała szczelina gdy tłok jest na dole prawda??
  • Poziom 8  
    tak, idealnie pasuje cały do tego, będę musiał przyjrzeć się temu jeszcze raz bliżej, może rzeczywiście coś tam zalega a nie widać
  • Poziom 12  
    Sprawdź filtr paliwa może spadł lub jest zatkany i sprawdź te uszczelniacze. Czasem się zdarzało, że i nowe gaźniki do tych kos były niesprawne.
  • Poziom 8  
    wlasnie juz widze w czym jest problem, uszczelka łapie lewe powietrze-ta zaraz przy cylindrze, muszę jeszcze tylko ją wymienić i dokręcić wszystko mocno i powinno być ok
  • Poziom 8  
    problem rozwiązany, można zamknąc wątek.