Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win7 x64 + kamera Sony VX2100e - problem z DV

17 Lis 2013 20:11 1230 4
  • Poziom 8  
    Do komputera na win7 x64 podłączam poprzez kartę firewire kamerkę Sony VX2100e i komputer widzi kamere w: Panel sterowania\Sprzęt i Dźwięk\Urządzenia i drukarki ale programy do przechwytywania nie widzą kamery.
    Stacjonarna nagrywarka DVD bez problemu widzi kamerę więc port DV w kamerze sprawny.

Płyta główna SUS, kontroler firewire NEC - może problem leży w windows 7 x64?
  • Poziom 42  
    piotrdeska napisał:
    programy do przechwytywania nie widzą kamery

Można wiedzieć jakie to programy?
  • Poziom 8  
    Sony Vegas - ale wiem że coś winda x64 jest winna bo na maci iMovie przechwyciłem bez problemu - na szęście miałem czym przechwycić obraz...
    Nie wiem jak problem rozwiązać ale chciałbym go naprawic.
  • Poziom 42  
    Dobrze byłoby zrobić próbę innym programem, mieć pewność czy problem leży po stronie Windows czy Sony Vegas. Wydaje mi się, że Windows Movie Maker chyba ma możliwość przechwytywania. Albo ściągnąć próbną wersję innego programu do edycji video np. Pinnacle Studio.

Przy Pinnacle trzeba pamiętać, że najpierw należy podłączyć kamerę. A kiedy komputer ją "zobaczy" to dopiero włączyć program.

Sądzę, że taka próba by duża dała. W tej chwili nie ma pewności po której stronie leży "wina" :)
  • Poziom 1