Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Geely JL125T-8C - Brak iskry - brak pomysłu

rico_ampl 17 Lis 2013 21:03 744 0
    rico_ampl
    Poziom 1  
    Witam
    Mieszkam obecnie w UK. Kupiłem ostatnio tanio skuter Geely JL125T-8C. Skuter był uszkodzony miał zepsuty stator. Zakupiłem na allegro 3 różne alternatory (statory) nowy modół cdi, nową cewkę zapłonu. Orginalny alternator miał 8 cewek (7+1) jedną nieuzwojoną. Wychodziło z niego 5 kabli - 3 kable we wtyczce i 2 kable luzem. Z 3 alternatorów które zakupiłem jeden był prawie identyczny - wiec jego podłączyłem. Sprawdziłem na starym module cdi oraz starej cewce zapłonu i była iskra. Zmieniłem modół CDI oraz Cewke zapłonu na nową - nadal była iskra - wiec wkręciłem świece i silnik odpalił. Sprawdziłem parę razy odpalać i wszystko działało. Jedynie na wolnych obrotach troche sie dławił ale to przez gaźnik. Wiec złożyłem skuter, zadowolony prubuje odpalić i nic. Sprawdzam świece i brak iskry, sprawdzam cewke voltomierzem brak napięcia. Zmieniłem moduł CDI na stary i cewke zapłonową na starą i nadal brak iskry.
    No i nie mam pojecia co jest nie tak - jedyne co mi do głowy przychodzi to że w głównej wiązce kabli któryś z kabelków niełączy. Ma ktoś z was moze jakieś inne pomysły ??
  • Sklep HeluKabel