Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDD Samsung S2 Portable 3 500G - Brak dostępu do partycji

Savek 17 Lis 2013 22:13 4272 20
  • #1 17 Lis 2013 22:13
    Savek
    Poziom 15  

Witam,
    Mam dysk przenośny Samsunga jak w tytule. Korzystam z programu SecretZone i mam nim utworzone trzy obszary (2GB - Dok,10GB - Dok_F i 3GB - Sample). Wczoraj powiększyłem obszar Dok_F z 10GB do 12 GB i jeszcze usunąłem kilka plików tam się znajdujących. Po tym zabiegu dysk nie chciał się odłączyć bezpiecznie od komputera (wyłączyłem komputer z podłączonym dyskiem). Od tego czasu po podłączeniu dysku nie mam dostępu do tego obszaru (Dok_F). Inne obszary dają się zamontować, a ten teoretycznie się montuje (ponowna próba montowania daje komunikat, że ten dysk jest już zamontowany), lecz wszędzie jest wykazany, ze go nie ma. Jednak w przypadku próby odłączenia dysku od komputera, nadal pojawia się komunikat, że dysk jest podłączony.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, ponieważ utraciłem dostęp do bardzo ważnych danych.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

0 20
  • #3 18 Lis 2013 15:11
    Savek
    Poziom 15  

laptokowiec napisał:
    Zanim zaczniesz eksperymenty, zrób kopię posektorową na inny dysk.

To jest jasne, ale szukam pomocy w jaki sposób się do tego zabrać?

0
  • #5 18 Lis 2013 21:34
    Savek
    Poziom 15  

Dzięki za radę, ale nie mam technicznych możliwości żeby zrobić kopię całego dysku.
    Dysk zewnętrzny Samsung ma 500GB, a mój w laptopie tylko 120GB.
    Poza tym dysk Samsung działa, tylko nie mogę się dostać do ukrytej partycji dysku (programem dostarczonym z HDD Samsung Secret Zone).
    Kolega też miał taką sytuację, ale miał kopię tych danych, to usunął tę partycję i wgrał ponownie. Ja muszę te dane w jakiś sposób odzyskać i w tym jest cały problem.

EDIT

Napisałem maila do Samsunga z prośbą o pomoc, ale ich to już nie obchodzi - sprzedali dysk, a teraz piszą, że to jest produkt Seagate.
    Ci z kolei nie korespondują po polsku, a po angielsku chyba nie rozumieją (albo ja coś niewyraźnie napisałem).

Może ktoś miał podobny problem i sobie poradził?

Scaliłem. RADU23

0
  • #7 27 Lis 2013 23:30
    Savek
    Poziom 15  

linuks napisał:
    Pokaż fotkę z DMDE z partycjami.
    Pozdrawiam.

Nie wiem czy o to chodziło, ale na tej fotce nie ma tej "zagubionej" partycji, ponieważ jest do ukryta partycja wirtualna.

EDIT
    Zwróciłem się do SAMSUNGA - odpowiedzieli grzecznie, ale w stylu "idź do diabła". Klient kupił dysk, a jak ma z nim problemy po gwarancji to już nie jest problem producenta-sprzedawcy.
    Jak się okazało dysk dla Samsunga wyprodukował Seagate. Oczywiście SEAGATE też nie jest zainteresowane pomocą klientowi SAMSUNGA. Ponownie zwróciłem się do SAMSUNGA i otrzymałem taką odpowiedź:
    "Niestety my nie mamy żadnego kontaktu z Seagate, a przekazywanie Pańskiej wiadomości dalej do Samsunga nie ma sensu gdyż Samsung juz nie zajmuje się tymi produktami."

Widać, że jak sami sobie nie będziemy pomagać, to producenci są zainteresowani tylko wzrostem sprzedaży.

Dysków SAMSUNGA i SEAGATE niestety NIE POLECAM !!!!

EDIT
    linuks napisał:
    Pokaż fotkę z DMDE z partycjami.
    Pozdrawiam.

"linuks" pokazałem fotkę z DMDE i co dalej??

Scaliłem. RADU23

0
  • #8 07 Sie 2014 21:05
    Dra98
    Poziom 41  

Savek napisał:
    (wyłączyłem komputer z podłączonym dyskiem)

Proszę zamieścić screen ze SMART. Program SecretZone tworzy zaszyfrowany, ukryty plik na dysku proszę sprawdzić czy fizycznie się tam znajdują, jakie mają rozmiary.

Savek napisał:
    Napisałem maila do Samsunga z prośbą o pomoc, ale ich to już nie obchodzi

Samsung dawno sprzedał dział HDD firmie Seagate ta umożliwia płatny odzysk danych. W ramach gwarancji tylko wymieniają sprzęt.

0
  • #9 10 Sie 2014 16:23
    Savek
    Poziom 15  

Dra98 napisał:

Proszę zamieścić screen ze SMART.

Można jaśniej, bo zainstalowałem Active SMART 2.94, ale on nie widzi dysku na USB ;(

Dra98 napisał:

Program SecretZone tworzy zaszyfrowany, ukryty plik na dysku proszę sprawdzić czy fizycznie się tam znajdują, jakie mają rozmiary.

Mam trzy ukryte partycje (do dwóch jest dostęp):

Dok - 2GB
    Dok_F - 12GB (brak dosępu po powiększeniu z 10GB do 12 GB)
    Sample - 3GB

Dysk mam podzielony na trzy widoczne partycje, a te ukryte znajdują się na trzeciej w katalogu Sekret Zone\admin\

Dra98 napisał:
    Savek napisał:

Napisałem maila do Samsunga z prośbą o pomoc, ale ich to już nie obchodzi

Samsung dawno sprzedał dział HDD firmie Seagate ta umożliwia płatny odzysk danych. W ramach gwarancji tylko wymieniają sprzęt.

Mogli sobie sprzedać, ale klientów chyba trzeba traktować poważnie. Samsung odpowiedział, że to już nie ich problem, a Seagate nic nie odpowiedział.

0
  • #10 10 Sie 2014 16:34
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Savek napisał:
    Dra98 napisał:

Proszę zamieścić screen ze SMART.

Można jaśniej, bo zainstalowałem Active SMART 2.94, ale on nie widzi dysku na USB ;(

CristalDiskInfo powinien sobie poradzić z tym dyskiem.
    Wrzuć cały ekran z programu.

0
  • #11 10 Sie 2014 18:50
    Savek
    Poziom 15  

W załączniku screen z Menadżera Dysków (CrystalDiskInfo)

0
  • #12 10 Sie 2014 19:02
    swiercm
    Moderator na urlopie...

To jest Zarządzanie dyskami, nie zrzut SMARTa.
    CristalDiskInfo masz tu:
    http://crystalmark.info/download/index-e.html

Rozciągnij okno przed wstawieniem zrzutu tak, aby wszystkie parametry był widoczne.

0
  • #13 10 Sie 2014 19:31
    Savek
    Poziom 15  

OK, teraz chyba jest to o co prosiłeś :)

0
  • #14 10 Sie 2014 19:44
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Tak
    Analiza SMART:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html
    1. Parametr 01 - dyk ma problem z powierzchnią - powinien być na zero lub blisko zera.

Atrybut ID 01 ( 01 )
    Raw Read Error Rate
    Atrybut ten zależy od ilości błędów odczytu i stanu powierzchni dysku, wskazuje na częstość sprzętowych błędów odczytu, które wystąpiły podczas odczytu danych z powierzchni dysku. Wysokie wartości wskazują na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odczytu/zapisu.
    Krytyczny: Tak (Im niższa wartość tym lepiej)

2. Parametr 0B - powinien być na 0 - kontroluj go

Atrybut ID 11 ( 0B )
    Recalibration Retries
    Atrybut ten wskazuje liczbę żądań rekalibracji (pod warunkiem, że pierwsza próba nie powiodła się). Spadek tego atrybutu jest oznaką problemów z podsystemem mechanicznym dysku.
    Krytyczny: Nie (Im niższa wartość tym lepiej)

3. Parametr BF - Dysk doznał wstrząsów podczas pracy - uważaj, by nie pukać w PC lub w stół podczas pracy PC

Atrybut ID 191 ( BF )
    G-sense error rate
    Częstotliwość błędów w wyniku oddziaływania przeciążenia. Atrybut ten informuje o błędach pracy dysku w wyniku drastycznego przeciążenia (np. Upadek).

4. Parametr C8 - dysk miał.ma problemy z zapisaniem wartości do sektora - związane jest to z parametrem 01 - wskazuje na uszkodzenia powierzchni dysku.

Atrybut ID 200 ( C8 )
    Write Error Rate (Multi Zone Error Rate)
    Częstość błędów zapisu. Atrybut ten wskazuje na łączną ilość błędów zapisu podczas zapisywania sektora. Im wyższa wartość RAW, tym gorszy stan powierzchni dysku i/lub mechanicznego podsystemu.

Pozostałe wartości w normie.

Reasumując - dysk doznał wstrząsów, podczas których mogło dojść do uszkodzenia powierzchni talerzy, zatem kilka sektorów ma obniżoną prędkość odczytu.

Ogólnie, dysk jeszcze jest ok, ale ma już pewne problemy i powinineś SMART kontrolować.

0
  • #15 10 Sie 2014 19:53
    Savek
    Poziom 15  

Dzięki, ale dalej nie wiem jak dostać się do ukrytej części dysku o nazwie Dok_F
    ;(

0
  • #17 10 Sie 2014 20:11
    Savek
    Poziom 15  

swiercm napisał:
    To jest ta partycja, która jest widoczna w Zarządzaniu Dyskami na dysku wymiennym F:?
    To jest pendrive?

Zobacz pierwszy post w tym temacie (tam jest dokładny opis).
    Dysk Samsung jest podzielony na 3 partycje, a dodatkowo ma wykonane programem Secret Zone trzy dalsze na partycji M, ale ukryte. Do jednej z nich nie mam dostępu po jej powiększeniu. Fizycznie są na dysku.
    Tu nie ma żadnego Pendrive

0
  • #19 10 Sie 2014 21:54
    Savek
    Poziom 15  

swiercm napisał:
    A co pokazuje DMDE, jesli naciśniesz na problematyczną partycję?

DMDE nic nie pokazuje, bo są to partycje wirtualne. DMDE pokazuje tylko fizyczne i logiczne. Oprogramowanie SAMSUNG SECRET ZONE tworzy ukryty plik (w moim wypadku 10GB-rozszerzone później do 12) i to nie jest prawdziwa partycja ukryta, tylko partycja zapisana w ukrytym pliku.

Tu masz link do oprogramowania:
    http://www.seagate.com/pl/pl/support/downloads/item/samsung-secretzone-master-dl/

0
  • #20 03 Cze 2016 15:57
    Egon54
    Poziom 1  

Cześć, to mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość.

Myślę, że znalazłem wyjście z sytuacji, u mnie zadziałało na tym samym dysku co u Pana. Pomimo, że nie znam zbyt biegle angielskiego znalazłem stronę, na której podane są dwa możliwe wyjścia z sytuacji (u mnie zadziałało pierwsze):

1 Odinstalować Samsung Drive Managera z komputera i zainstalować go ponownie
    (banalnie proste, ale chyba nie wpadłbym na to bez podpowiedzi)
    2 Tylko odinstalować Samsung Drive Managera, następnie nie instalować go ponownie tylko z poziomu dysku samsunga uruchomić tylko Secret Zone.

Mam nadzieję, że się przydają te informacje, pozdrawiam

Egon

0
  • #21 03 Cze 2016 23:04
    Savek
    Poziom 15  

Witam

Dzięki za podpowiedź, ale żaden z tych sposobów nie zadziałał ;(

0