Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem-Panasonic TC-2195DRN

wiesk 21 Mar 2005 17:29 1288 3
  • #1 21 Mar 2005 17:29
    wiesk
    Poziom 10  

Cześć,
    Mam problem z telewizorem Panasonic : nie działa gniazdo eurozłącza (21-pin). Po podłączeniu dvd ewentualnie karty z wyj. tv jest fonia, ale obrazu brak,gdy podłączyłem kartę z wyjściem tv pierwszy raz wszystko było dobrze i działało po rozłączeniu i ponownym podłączeniu już nie zastartowała, wymieniłem gniazdo ,przewody eurozłącza sprawdzałem na innych telewizorach wszystko było dobrze i tu się moja rola zakończyła. Czy ktoś z Was orientuje się, czym to może być spowodowane? Zaznaczę że za drugim razem obraz był ale bardzo mdły i poszarpany kolor czarno- biały teraz już nie ma żadnego. Poza tym telewizor jest w porządku. Może znacie parametry, jakie napięcie ma być na poszczególnych stykach, posiadacie jakieś schematy , albo cokolwiek, co mogłoby mnie naprowadzić co i gdzie jest nie tak? Z góry dzięki.
    wiesk

0 3
  • Pomocny post
    #2 21 Mar 2005 19:17
    zgodny
    Poziom 19  

jeśli podczas podłączania oba urządzenia były działające to uwaliłeś Pan IC 2601-M51320P lub IC101-TDA4505M-N3....

0
  • #3 22 Mar 2005 11:42
    grzejab
    Poziom 23  

Jeżeli dobrze zrozumiałem to telewizor (wejście AV) padł podczas podłączania do komputera do wyjścia tv karty graficznej.

Zasilacz komputera ma na wejściu filtr przeciwzakłóceniowy tzn. dwa kondensatory dołączone jeden do fazy (220V) drugi do zera srodek kondensatorów połączony jest z chassis czyli metalową obudową komputera, jeżeli komputer podłączymy do 220V bez uziemienia (bez zerowania) to wtedy na obudowie mamy napięcie zmienne około 110V (połowa napięcia sieciowego) względem ziemi oczywiście o bardzo małej wydajności prądowej. Nie jest ono niebezpieczne dla życia, ale jeżeli podłączamy taki komputer do telewizora to wtedy łączymy obie masy komputera i telewizora, masę komputera o napięciu 110V (względem ziemi) do masy telewizora, telewizor "dostaje ziemię" na czassis najczęściej od wejścia antenowego i wtedy przy podłączaniu właśnie wejście AV narażone jest na to napięcie zmienne 110V.
    Najlepiej jest podłączać komputer zawsze do gniazdka z uzuemieniam.

Jest jeden wypróbowany (bezinwazyjny)sposób podłączania komputera telewizora poprzez Videosender i wtedy sygnał obieramy w telewizorze poprzez w.cz na którymś kanale nie występuje wtedy bezpośrednie galwaniczne połączenie chassis obu urządzeń.

0
  • #4 02 Kwi 2005 08:58
    wiesk
    Poziom 10  

zgodny napisał:
    jeśli podczas podłączania oba urządzenia były działające to uwaliłeś Pan IC 2601-M51320P lub IC101-TDA4505M-N3....

Witaj, Chciałbym podziękować za wskazówki dotyczące opisu mojego problemu , rzeczywiście problem dotyczył scalaka wskazanego w podpowiedzi oraz gniazda euro które zwierało styki.jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów