Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y500 - Przywracanie systemu z kopi zapasowej

17 Lis 2013 22:46 2709 5
  • Poziom 9  
    Witam! Mam następujący problem, a mianowicie nie mogę przywrócić systemu do stanu sklepowego ale od początku. Kupiłem laptopa z win 8 i chciałem zrobić dualboot, żeby mieć na jednym sprzęcie dwa systemy: win 8 i Ubuntu. Zrobiłem wolne miejsce na linuxa i zacząłem instalacje, niestety nie była to jednak dobra kompilacja i system "zainstalował" się w 10 sek. Tak właśnie straciłem wszystko system pokazywał, że już jest zainstalowany ale uruchomić go nie można było, pobrałem inna i wgrałem Ubutnu 13.10. Tak miałem pełny działający system. Ale chciałem wrócić na win 8 w celu ponownej instalacji dualboota. Nie posiadam wersji win 8 na dysku ani nigdzie ale mam na dysku zewnętrznym kopię zapasową, którą zrobiłem ostatnio. Myślałem, że jak zainstaluje win aktualnie mam 8.1 trialową to dzięki One Key Reconvery przywrócę i będę miał system taki jak kiedyś. Ale przy instalacji win 8.1 wyskakiwał błąd GTP(jak dobrze pamiętam) wyczytałem, że trzeba zmienić na mbr to też uczyniłem i zainstalowałem win 8.1. Zainstalowałem One Key Reconvery ale niestety nie mam możliwości przywrócenia z mojej kopii zapasowej wyskakuje Uwaga: "Program nie może znaleźć partycji usługi. Ta funkcja jest obecnie niedostępna."

I moje pytanie to czy jest możliwość przywrócenie jakoś systemu z kopii zapasowej którą mam zapisaną na dysku zewnętrznym?

Dziękuję za wszelką pomoc!

Pozdrawiam! ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zrobiłeś bardzo "mądre" posunięcie i między innymi partycje Recovery szlag trafił przy konwersji GPT -> MBR dlatego masz komunikat o braku partycji usługi.
    Windows 8.1 x64 można było zainstalować na GPT - kwestia ustawień UEFI, medium instalacyjnego.

Wrzuć jakieś konkrety o tej kopii zapasowej - czym robiona, lista plików itd.
  • Poziom 9  
    Kopia wykonana systemu prawdopodobnie czystego możliwe jakieś podstawowe aplikacje(przeglądarka, OOffice itd) wykonana programem Lenovo One Key Reconvery, kopia jest w formacie .wsi.
  • Poziom 9  
    Ok, dziękuję ;) będę szukał.
  • Poziom 9  
    Niestety nie znajduje takiej partycji.