Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara Picasso - Interfejs ELM327

wosiekpl 17 Nov 2013 23:16 3108 0
    wosiekpl
    Level 21  
    Witam

Posiadam samochód Xsara Picasso ktory nie posiada obrotomierza. Kiedys , przeglądając internet znalazłem opis gotowego układu ale byl on dosc drogi i z czasem zaprzestano jego sprzedaży. Teraz w dobie telefonów komórkowych , pojawiły sie aplikacje , które mozna wykorzystać do pomiaru prędkości silnika ( i innych parametrów ) . Na Ebay-u znalazłem interfejs , ktory podłącza sie do zlacza diagnostycznego i poprzez Bluetooth mozna dane przesyłać do telefonu . Z opisu wynika , ze z samochodami z grupy Citroena podłącza sie jedynie ( jeśli dobrze rozumiem ) z C3 , za to na Allegro znalazłem taki sam ( roznica ze podłącza sie do USB ) i ten współpracuje praktycznie ze wszystkimi modelami Citroena , które maja zlacze OBDII / EOBD.
    Moj Citroen , to ostatni model jaki byl produkowany , po nim wszedł C4 . I o ile dobrze sie orientuje to posiada takie zlacze diagnostyczne wiec mysle ze będzie mozna go podlaczyc.
    Mam zamiar go zamówić ale wstrzymuje mnie fakt czy będzie sie nadawać do mojego samochodu. Prosze o opinie , czy kupic czy tez szukać inny.

PS

Widze , ze dużo osób obejrzało ten temat ale nikt nic nie poradził. Dlatego tez zaryzykuje i zamówię ten interfejs.
  • TespolTespol