Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słaby i twardy bass logitech z-5500 , ważne

matiqq13 18 Lis 2013 00:15 2154 8
  • #1 18 Lis 2013 00:15
    matiqq13
    Poziom 9  

Witam!

Mój 1'wszy temat więc proszę o wyrozumiałość i ew. uwagi, na co powinienem zwrócić uwagę.

Do napisania tego tematu zmusił mnie niesmak, który jest powodowany brzmieniem zestawu głośników Logitech z-5500. Kupiłem je kupę czasu temu, po roku sprzedałem po czym "zabiłem" nowego Marantz'a, Logitechy wróciły do mnie za symboliczną flaszkę. (sedno sprawy) Obecnie podłączone są do komputera (Notebook, Asus x73sv) po przez (jedyna możliwość) kabel jack-cinch x2 do panelu sterowania głośnikami. O ile w miarę ciekawie gra "po cichu" to przy głośniejszej muzyce bass dudni zamiast miękko rozpływać się po pokoju, a dodatkowo subwoofer gra mocne, średnie tony (wokal), z satelitek dźwięk jest dobry, jednak przy głośniejszym graniu próbują grać bassem przez co charczą. Bardzo to wnerwia, kiedy siedzi się ~metr od 3 satelitek...

teraz moje pytania i wymagania:

1.Chciałbym (tanim) kosztem uzyskać lepszą jakość dźwięku z satelitek. Myślałem nawet o zastąpieniu plastiku/fantasticku jakąś drewnianą obudową i dodanie jakiegoś głośnika.
    2.Marzy mi się potężny, miękki i rozpływający się bass który za razem będzie miotał moim ciałem. Myślałem nawet o dodatkowym, aktywnym, subwooferze z własnym wzmacniaczem, jednak nie mam pojęcia co by można było połączyć z tym co mam...
    3.aby z subwoofera przestał płynąć dźwięk, za który odpowiedzialne są satelitki.
    4.chciałbym wykorzystać pełen potencjał THX i ogólnie 5.1 tego zestawu, gdyż obecnie podaję dźwięk z komputera 2.1 i panel Logitecha symuluje (marnie) 5.1.
    5. pokój ma 4.5 x 5.5 m. Jedna ze ścian zastawiona jest meblościanką, reszta jest pusta (poza fotelem i kanapą samochodową)

PS.nawet podłączenie blue Raya kablem optycznym (poza prawdziwym 5.1 w filmach) bass nadal jest twardy i nieprzyjemny.

Czekam na (każdą) odpowiedź do tematu, odpowiem z wielką chęcią na każde pytanie.

0 8
  • #2 18 Lis 2013 00:24
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jesteś pewien, że te logitechy grały inaczej, przed tym, jak zmieniły właściciela? Czy to aktualne odczucia po dotychczasowym zestawie? Może ktoś je w między czasie zepsuł i nieudolnie naprawił?
    W sumie oczekujesz od zestawu, by stał się całkiem nowym zestawem, co najmniej o klasę lepszym. Więc chyba nie ma co przerabiać tego, a po prostu zakupić coś z wyższej półki.
    Co znaczy

matiqq13 napisał:
    "zabiłem" nowego Marantz'a
    ?
    Ad1. Nie da się. Na pewno nie tanim kosztem. Wymagasz wymiany głośników wraz z obudowami.
    Ad2. J/w. A skoro już chcesz dodawać wszystko, to po co ci stary zestaw?
    Ad3. To jest jakaś anomalia.
    Ad4. Karta dźwiękowa 5.1?

0
  • #3 18 Lis 2013 00:45
    matiqq13
    Poziom 9  

Nie, sprzedałem je właśnie z powodu charczenia satelitek.

1. Czytałem, że głośniki w tych satelitkach są bardzo uczciwe, jednak problem leży w samych obudowach.
    2.Wszystko? Chodziło mi o dodatkowy głośnik, by stworzyć 5.2, mógłbym przez to zmniejszyć moc obu wooferów a zyskać sporo na jakości. Tak myślałem.
    3.? nie rozumiem, albo się źle wyraziłem, obecnie słychać głośno średnie tony. coś jak ściszona satelitka.
    4. Pamiętaj, że chodzi o laptopa. Czy karta Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 była by odpowiednia (usb)?

extra5. umiejscowienie całej jednostki, subwoofera ma duży wpływ na jakość? W jakim, optymalnym, miejscu powinien się znajdować?

0
  • #4 18 Lis 2013 00:49
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Subwoofer jest jeden, gdyż przy prawidłowym zestrojeniu systemu nie powinieneś być w stanie wskazać kierunku, z którego gra.
    Ad3. Jeśli przez głośnik subbasowy grają tony średnie, to znaczy, że coś jest nie tak. Możliwa jest jakaś usterka.

0
  • #5 18 Lis 2013 01:05
    matiqq13
    Poziom 9  

Obecnie nie jestem w stanie wykazać kierunku. Nawet będąc w innym pokoju.

3.czy jesteś w stanie podpowiedzieć jak i co sprawdzić by zyskać pewność ? Może jakieś softwarowe ustawienia dźwięku w laptopie? co prawda na optyku lepiej nie było z jakoscia, jednak średnich tonów z Sub'a nie pamiętam. Nie nam też mozliwosci podłączenia przetestowania takiego połączenia.

Ps. Marantz uległ w czasie pożaru.

0
  • #6 18 Lis 2013 22:18
    Excalibue
    Poziom 17  

Jest to kompletna głupota. Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego.
    Napisz do tego użytkownika :
    http://www.audiostereo.pl/user/51802-mateusz-wojcicki/
    Składałem mu zestaw do 1000zł, a poprzednio miał właśnie Z5500, czy Z2300 już nie pamiętam. Niech Ci napiszę jaka jest różnica.
    Zródło przy Z5500 nie rozwiąze problemu bo to tylko słabe komputerowe zabawki.
    Pozdrawiam.

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

Panowie moderatorzy do kogo ja pisze posta powyżej? Wydzielcie nowy temat albo przy kasacji usuwajcie również posty które bezpośrednio nawiązują do usuniętego pytania bo później jaja wychodzą

0
  • #7 20 Lis 2013 18:50
    najt
    Poziom 19  

Autorze, nie chce cie martwić ale subwoofer od Z-5500 "trąca" wokalnie ;)...

Jak jest w dobrym stanie, ten zestawik - sprzedaj i kup coś porządnego.

0
  • #8 25 Lis 2013 15:43
    matiqq13
    Poziom 9  

Sorry, że dopiero teraz piszę, ale nie było mnie.

Dziękuję za odpowiedzi, niestety nie sprzedam zestawu, jednak zbieram już na porządny sprzęt.

Mam jeszcze 1 pytanie, czy jest możliwość połączenia Asus'a x73sv z Logitech'ami tak, aby uzyskać dźwięk przestrzenny 5.1? obecne połączenie to kabel jack, Stereo jednak chciałbym pominąć kupno karty usb.

0
  • #9 25 Lis 2013 23:25
    najt
    Poziom 19  

Bez zewnętrznej dźwiękówki, to się chyba nie da.

0