Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha A760II - Subwoofer aktywny podłączenie do wzmacniacza, jak?

18 Lis 2013 12:08 2646 2
  • Poziom 1  
    Witam

Przeszukałem co nieco forum ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic539432.html ), ale nie wiem czy faktycznie mogę się do tego zastosować w przypadku mojego sprzętu.

Posiadam wzmacniacz Yamahy A-760II, do tego podłączone kolumny stereo oraz dodatkowo chciałbym podłączyć subwoofer aktywny M-Audio SUB-12 mkII, który posiada jedynie wyjście RCA (jak na zdjęciu poniżej), natomiast wzmacniacz nie posiada dodatkowego wyjścia na subwoofer natomiast do podłączenia głośników ma zaciski. Czy da się to jakoś stosownie i należycie podłączyć? Czy może szkoda na to czasu i nerwów i zamiast tego zakupić inny wzmacniacz? Generalnie przy wzmacniaczu nie chciałbym absolutnie niczego lutować, natomiast kable i końcówki do nich (jeśli będzie trzeba) już tak. Czy może już po prostu kupić inny wzmacniacz/amplituner, który to pociągnie bez kombinowania np. Onkyo R558?

Źle dodane obrazki usunąłem - do poprawy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [Mirek Z.]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Podłącz go przez kabel 2x Chinch na 2x Chinch (najlepiej ekranowany) pod wyjście do pętli nagrywania (TAPE REC/OUT np. Tape 1 OUT), tylko UWAGA!! Wzmacniacz nie steruje subwooferem, tylko do niego dociera taki sygnał jaki wychodzi ze źródła dźwięku (CD/DVD/PC), więc zanim włączysz muzykę, film czy cokolwiek innego ustaw głośność subwoofera na minimum.
    Gdy już masz wybrane źródło dźwięku na wzmacniaczu, włączoną muzykę/film itp., włączony subwoofer ustawiony na minimum głośności, wybierasz pokrętłem REC OUT nazwę źródła (np. AUX to i REC OUT musi być AUX) i delikatnie pogłaszasz subwoofer na tylnym jego panelu.
    Pozdrawiam.