Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritz!Box 7170 - Brak możliwości nawiązania i odebrania połączenia Voip

emswisnia 18 Lis 2013 15:09 2058 6
  • #1 18 Lis 2013 15:09
    emswisnia
    Poziom 15  

Witam,

Mam problem z routerem Fritz!box 7170 a dokładnie z bramka voip.
    Używam operatora freeconet i mam skonfigurowany router według ich instrukcji - https://www.freeconet.pl/pl/strefa-klienta/po...instrukcje/bramki-voip/avm-fritz-box-fon-7270.

Dostawca internetu jest po kablu - łącze symetryczne 6/6MBit, stałe ip.

Dokładnie problem polega na tym że gdy wybiorę w telefonie stacjonarnym numer i wcisnę zieloną słuchawkę to po wybraniu numer restartuje się router. Gdy ktoś do mnie dzwoni to odbieram połączenie ale nikogo nie słyszę.
    Próbowałem od nowa konfigurować voip czy to na gnieździe FON1 czy FON2 - i nadal to samo.

Router z oprogramowaniem Firmware-Version 29.04.87 - po niemiecku.

Dodam że w routerze mam włączone przekierowanie portu.
    Z routerem połączony jest drugi router przez wifi jako odbiorca sygnału.

0 6
  • #2 19 Lis 2013 23:28
    emswisnia
    Poziom 15  

Po części udało mi się rozwiązać problem.

0
  • #3 20 Lis 2013 10:28
    freetz_master
    Poziom 30  

Restarty to symptom dogorywania sprzetu.

0
  • #4 20 Lis 2013 14:58
    emswisnia
    Poziom 15  

Jednak dzisiaj gdy brakło prądu router ma taki problem:
    Po załączeniu zapala się dioda power następnie mruga później czerwona dioda w rogu obudowy czerwonej, następnie mrugnie klika razy wlan i za chwile jednocześnie zapalają się internet i fastnetz i router się restartuje.

Próbowałem wgrać mu soft recovery fritz.box_fon_wlan_7170.04.80.recover-image.exe
    poprzez metodę wpisania w karcie sieciowej adresu ip oraz zgodnie z opisami podczas recovery. Czyli podłączenie przewodu czerwonego z komputerem i laptopem następnie gdy recovery prosi o podłączenie zasilania to podłączam przechodzi proces ładowania oprogramowania i następuje to co opisałem powyżej.

Router po wgraniu Firmware-Version 29.04.67 odżył. Pozowolił na utworzenie sieci poprzez Lan1 i ustawienie WLAN. Niestety nadal jest problem z ustawieniem bramki voip nie przyjmuje żadnych ustawień.

0
  • #5 21 Lis 2013 14:56
    freeconet_bok
    Poziom 2  

Witajcie,

Problem z pewnością wymaga głębszej analizy, proszę prześlijcie na adres serwis(malpa)freeconet.pl problem podając login konta, nasi technicy zbadają ten problem.

0
  • #6 22 Lis 2013 15:11
    ksawery46
    Poziom 12  

Witam
    1.Prosze przesłać dokladne zdjecie płyty z elementami oraz tabliczki znamionowej.
    2.prosze sprawdzic jak mocno grzeje się ( czy nie parzy w palec) kosc FDFP

0