Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki LG 3W 8om - nagłośnienie pod laptopa

domi_122 18 Lis 2013 20:39 945 5
  • #1 18 Lis 2013 20:39
    domi_122
    Poziom 9  

Witam, chciałbym zrobić głośniki pod laptopa. Czy to co posiadam, wystarczy aby to funkcjonowało:
    - 2 głośniki 3W 8Ω
    - zasilacz z magnetofonu (Boombox LG CD-3230AX)
    - układ scalony z volume

Załączam zdjęcie (dziś zrobione) na zdjęciach widać to co napisałem wcześniej.
    http://przeklej.net/image_details/156011.html

Jakieś 10 lat temu dostałem magnetofon LG CD-3230AX, pół roku temu spalił się odtwarzacz na kasety, toche wcześniej padł cd, niedawno też nie odbierał radia, z racji i inne podzespoły są jeszcze w porządku, postanowiłem nie wyrzucać wszystkiego. Zrodził się pomysł by wykorzystać obecne w nim głośniki, potrzebuję jakiegoś nagłośnienia pod laptopa, tak do użytku domowego.

Jeśli skompletuje wszystko co potrzebne, a sam plan ma jakiś sens, pomyślę nad zrobieniem obudów pod te głośniki (średnica jakieś 8 cm), myślę również nad wyprowadzeniem kabla ze złączem jack aby podpiąć pod laptopa. Jako kabel zasilający wykorzystam oryginalny kabel od magnetofonu.

Jeśli powyższe założenia mają jakiś sens proszę o odpowiedź z pomocą w realizacji, jeśli zaś sensu nie widać, proszę o porady, jak wykorzystać te głośniki.

0 5
  • #2 18 Lis 2013 22:35
    ioiok
    Poziom 13  

Myślę że dodając jeszcze parę elementów można by coś z tego złożyć, ale patrząc jakość twoich podzespołów to wydaje mi się że lepiej zagrają ci głośniki wbudowane w laptopa. Gdybyś jednak chciał coś z tego składać to napisz mi na priv to podrzucę parę pomysłów.

0
  • #3 18 Lis 2013 22:55
    domi_122
    Poziom 9  

Wbudowanie w lapka nie wchodzi w grę. Wolałbym takie na jacka

0
  • #4 19 Lis 2013 13:47
    ioiok
    Poziom 13  

Nie chodzi mi o wbudowanie ich w laptopa tylko o głośniki które prawie każdy laptop ma wbudowane.

0
  • #5 19 Lis 2013 14:31
    domi_122
    Poziom 9  

Chodzi mi o wydajniejszy dźwięk, dlatego planuję zbudować dodatkowe.

0
  • #6 19 Lis 2013 15:34
    ioiok
    Poziom 13  

Tak ale z tych podzespołów będziesz miał głośniej ale na pewno nie lepiej. Dobra rada jak chcesz mieć lepsze nagłośnienie do kompa to zainwestuj ze 200zł w jakiś lepszy sprzęt.

0