Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cd rom do radia samochodowego

ruskens 21 Mar 2005 19:23 1326 4
  • #1 21 Mar 2005 19:23
    ruskens
    Poziom 2  

Mam pytanie .Próbowałem już podawać sygnał z cd romu przez słuchawki, i nic w radiu nie słychać(radio ma z przodu wejście). ale z karty dziwiękowej działało.Co mam zrobić by sygnał był odbierany przez radio przez sam cd rom ???

0 4
  • #2 21 Mar 2005 20:17
    mrrudzin
    Poziom 39  

Z tego co napisałeś wynika że:
    próbowałeś podłączyć CD-Roma pod wzmacniacz samochodowy.
    Rozumiem że do CD-ROMa zrobiłeś odpowiedni zasilacz (wymaga 5,12V) i wogóle wszystko jest ok.
    Więc musisz sprawdzić która z trzech rzeczy jest walnięta:
    a) czy CD-ROM dalej działa (podłącz słuchawki pod wyjście słuchawkowe i zobacz czy wszystko jest ok)
    jeżeli tak:
    b) czy kabel łączący CD-ROM z radiem jest ok
    (multimetrem sprawdź czy gdzieś nie ma przejść lub zwarć).
    c) radio - czy to oby na pewno jest wejście...
    W radiu pewnie trzeba wybrać jakieś AUX albo coś w tym stylu.
    Jeżeli kabel jest ok spróbój podpiąć inne urządzenie pod to radio (walkmana albo inne przenośne).

0
  • #3 22 Mar 2005 12:13
    ruskens
    Poziom 2  

Sygnał był już podawany z wieży i z karty dziwiękowej i działało, próbowałem też podać z nagrywarki przez wejście na słuchawki i nic nawet słuchawki podłączyłem i w nich też nic nie słychać .A z cd romu nie moge sprawdzić bo go zepsułem ,chyba jak podawałem na niego różne napięcia.

0
  • #4 23 Mar 2005 19:45
    mrrudzin
    Poziom 39  

No to chyba odpowiedziałeś sobie sam na pytanie.
    RAdio jest ok, ale coś nie tak było z nagrywarką czyteż CD-ROMem...
    Oba urządzenia (jak ogół sprzętu komputerowego) są wrażliwe na podawanie "różnych napięć" - szczególnie jeśli na linie +5V podasz większe napięcie (podejrzewam że w trakcie furii podpiąłeś 12V).

jeżeli tak - CD-ROM można postawić na półce jako artefakt...

0
  • #5 24 Mar 2005 18:13
    ruskens
    Poziom 2  

NIe wiem co zrobiłem ale cd sie normalnie wysówa.Ale chyba laser nie może odczytać, i jak sie go podłączy do kompa to windows nie może sie załadować.

0