Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik poziomu stereo NE012 - zwiększenie czułości

19 Lis 2013 02:52 1086 3
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Robiąc porządki znalazłem w szafie zbudowany kiedyś wskaźnik sygnału stereo NE012. Układ oczywiście działa kiedy jest podłączony pod kolumny. Ale moim zdaniem takie rozwiązanie jest kiepskie ponieważ układ działa właściwie tylko na jednej głośności wzmacniacza a wiadomo że nie zawsze słuchamy z jednakową głośnością. W związku z tym chciałbym ten układ podłączyć pod wzmacniacz ale pod wyjście magnetofonowe służące do nagrywania ewentualnie pod wyjście karty dźwiękowej z komputera aby diody świeciły zawsze niezależnie od tego jak głośno słucham muzyki. Niestety układ ten nie jest na tyle czuły, nawet po ominięciu wejściowych potencjometrów i przy takim podłączeniu jak planuje nie błyska ani jedna dioda. Stąd moje pytanie jak najłatwiej to przerobić tak żeby działało z moimi założeniami oraz wiadomo żeby niczego nie uszkodzić :)
    http://www.nikomp.com.pl/zestawyN/N-012.htm
    Pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 31  
    Trzeba zastosować wzmacniacz napięciowy (przedwzmacniacz) ale jaki to musisz dokonać pomiarów minimalnego oraz maksymalnego napięcia wskaźnika poziomu (przy jakim poziomie sygnału świeci się pierwsza dioda oraz ostatnia).
  • Poziom 9  
    Tak podejrzewałem że będzie trzeba coś dodatkowo dorobić. Myślałem też czy np nie poszukać jakiś starych głośniczków komputerowych i nie wyciągnąć z nich wzmacniacza i podłączyć przed układem. Ale nie ukrywam że liczyłem po cichu że da się przerobić ten układ nie dodając nic więcej na wejściu
  • Poziom 9  
    W wolnych chwilach bawiąc się nadal tym wskaźnikiem zauważyłem, że w momencie podłączenia go pod wyjście magnetofonowe we wzmacniaczu (Tape out) dźwięk w kolumnach znacząco się ścisza. Domyślam się, że coś jest nie tak więc odłączyłem alby niczego nie uszkodzić. Czy w takim razie mój pomysł takiego podłączenia okazał się do bani i nie powinno się tego robić ? Wzmacniacz którego używam do Denon Dra-350