Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toyota yaris 1,3 vvti - wymiary zewn.szklanek zaworów w głowicy silnika

19 Lis 2013 06:27 6705 4
 • Poziom 8  
  Witam.Czy mógłbymi mi ktoś podać( lub gdzie znajdę) wymiary szklanek zaworów w toyocie yaris II 1,3 vvti 2006 r. chodzi mi przedewszystkim o wymiary zewnętrzne. Z góry dziękuje.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 39  
  O jakie wymiary Ci chodzi? Przypuszczam, że są one znormalizowane i takie same jak w innych toyotach. Wysokości czynnych szklanek jest 35 - od 5.06 mm do 5.74 mm ze skokiem co 0.02 mm. Tak jest w corolli.
 • Poziom 8  
  Chodzi mi wymiary zewnętrzne tych szklanek.(WYS,ŚREDNICA).Nie chcę rozkręcać pokrywy i ruszać tyle razy uszczelki,tylko po to ,żeby zmierzyć je ,potem skręcać (samochód jest mi potrzebny codziennie),dopiero zamawiać i znowu to samo..nie wydaje mi się żeby średnice były w każdym silniku toyoty takie same bez wzgl. na np.pojemność
 • Poziom 39  
  kandahar napisał:
  .nie wydaje mi się żeby średnice były w każdym silniku toyoty takie same bez wzgl. na np.pojemność

  No to nic prostszego jak zapytać o to w ASO
  kandahar napisał:
  Nie chcę rozkręcać pokrywy i ruszać tyle razy uszczelki,tylko po to ,żeby zmierzyć je ,potem skręcać (samochód jest mi potrzebny codziennie),dopiero zamawiać i znowu to samo.

  To będziesz miał kłopot. Bo to w jeden dzień nawet w ASO nie załatwisz. Ja to specjalnie robiłem w duzym ASO, bo myślałem, że będą mieli szklanki na stanie i załatwię to w jeden dzień. A procedura jest taka - pomiar luzów (czyli zdjęcie pokrywy) i jak potrzebna jest korekcja, to demontaż wałków rozrządu, wyjęcie szklanek które tam siedzą i sprawdzenie jaki mają nominał (wysokość), policzenie jaki potrzebny jest nowy nominał szklanki. Możliwe są ewentualne zamiany miejscami, ale i tak jakieś trzeba założyć nowe i na te trzeba czekać przynajmniej na następny dzień. Teraz ich założenie montaż wałków, ponowny pomiar luzów i założenie pokrywy. Ponieważ mnie samochód też był potrzebny, więc operacja ta została rozłożona na dwa etapy. W pierwszym etapie pomiar luzów, identyfikacja nominałów szklanek, które są, oraz te, które będą potrzebne (7 szklanek nowych) i wyjazd za bramę, a za parę dni jak miałem luz, drugi etap, czyli reszta tego co wymieniłem wyżej. Na przyszłość warto zanotować sobie nominały założonych szklanek, a także zawory na których siedzą, bo przy następnej koniecznej korekcji luzów, już po pomiarze luzów, będzie można bez demontażu wałków rozrządu, określić nominały nowych szklanek. Może się również okazać, że po pomiarze luzu i identyfikacji nominałów aktualnych szklanek, nie ma nominału który można by zastosować, dla uzyskania właściwego luzu - ale to czarnowidztwo. To tak dla informacji, jeżeli kolega tego jeszcze nie przechodził.
 • Poziom 8  
  Szklanki miałem już szlifowane (LPG),teraz wymieniałem uszczelkę pod głowicą i zrobiłem zawory,na 3,4 cylindrze mam troszke zadurzą przerwe i chciałbym dokupić szklanki,cena w ASO 110 zł szt. , w sklepie dopasują za 40 tylko potrzebują wymiary...dlatego były mi potrzebne..Jeszcze raz rozkręce i zmierze,a tak dla ciekawości to z 4 i 3 szklanki w yarisce można wyciągnąc bez zciągania łancuszka...wystarczy odkręcic panewki...zamykam temat.Pozdrawiam