Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dwuklik myszy Logitech - Jedno kliknięcie powoduje dwuklik

19 Lis 2013 07:15 23268 12
  • Poziom 9  
    Jak w temacie... Posiadam od niespełna roku myszkę bezprzewodową Logitech M515 Wireless Mouse, spisywała się idealnie do czasu... Od miesiąca pojawia się irytująca rzecz, kiedy wykonuje jedno chociażby delikatne kliknięcie, czy to na lewym czy na prawym przycisku, w systemie odczytuje to jako kliknięcie dwa razy - i to coraz częściej. Zaznaczając tekst trzymając przycisk myszy również problem, gdyż w pewnym momencie zaznaczania wszystko się urywa i muszę tak kilka razy powtarzać by w końcu się udało coś skopiować czy wyciąć. Wina po stronie myszy, systemu czy może odbiornika? Opłaca się naprawiać, czy lepiej kupić nową myszkę?
  • RenexRenex
  • Poziom 33  
    Podstaw inną mysz to się dowiesz :) ale raczej problem sprzętowy po stronie myszki, chociaż dziwne że z dnia ma dzień nagle oba przyciski zaczęły tak działać.
  • RenexRenex
  • Poziom 9  
    Może tak mocno to nie było zauważalne że z dnia na dzień, początkowo to się rzadko zdarzało ale teraz jest to bardzo frustrujące... Z prawym przyciskiem jest mniej problemu niż z lewym - pewnie przez to że mniej się używa. Szkoda mi tej myszki, do najtańszych nie należała... ale czy dałoby się naprawić, byłby sens?
  • Poziom 20  
    Jest to do naprawy, wymagana wymiana microswitcha w środku.
    Miałem to chyba w tym samym modelu. (Logitech miał kilka modeli w tej samej obudowie, w wszystkich jest ten sam problem)
    Ja u siebie znalazłem w śmieciach jakiś microswitch OMRONa i wymieniłem i usterka ustąpiła.

Przy rozbieraniu myszki bardzo uważnie należy ją rozbierać, są dwie małe sprężynki które potrafią się zgubić przez nieuwagę.
    Dwie śrubki do odkręcenia są pod przednim ślizgaczem.

Jak chcesz poszukać tutorialu jak to rozebrać to proponuje google i "logitech double click problem"
    Jak nie masz zdolności manualnych do lutowania, to możesz spróbować rozebrać sam microswitch i go zregenerować wg tutorialu -> Link
  • Poziom 9  
    Słabo się znam na elektronice :| .... Ile taka wymiana microswitcha kosztuje? Jakieś drobne serwisy mogą się tym zająć? Poleci ktoś coś na terenie Krakowa?
  • Poziom 20  
    Proponuje idż do punktu gdzie naprawiają laptopy/telefony/telewizory
    Zapytaj się ile będzie kosztować wymiana microswitcha jesli przyniesiesz samą płytę od myszki ;)
    Powinni za 20 zł zgodzić się na wymianę - to zajmie z 10 minut roboty.
    Pod warunkiem ze załatwisz mu microswitcha :) - albo jakiegoś "dawcę" microswitcha.

Numer microswitcha stosowanego w tej myszce to : D2FC-F-7N Firmy OMRON
    Ale na moje oko każdy standardowy pasuje :)
    Jak chcesz zdjęcie microswitcha i miejsca gdzie wystepują te małe sprężynki to mogę wstawić je wieczorem jak będę miał kabel do telefonu.
  • Poziom 9  
    Hmm taki sprzęcik chyba powinien być dostępny w jakimś sklepie elektronicznym? Jeśli tak to wypadałoby mi się przejść popytać i tak jak mówisz uderzyć do jakiegoś ogarniętego serwisu żeby mi to zrobili. Wole sam tego nie tykać z moimi łapami - na 99% bym już zepsuł całą mysz :P
  • Poziom 20  
    Mi rozkręcenie (pierwszy raz) i złożenie po zlutowaniu zajeło 10 minut.
    Wiec nie sądzę aby w serwisie zajeło im to dłużej.
    2 śrubki są pod przednim ślizgaczem, dwie pod naklejką za bateriami.
  • Poziom 15  
    Podbije temat, bo mam podobny problem. Czy opisywnay tutaj mikroswitch D2FC-F-7N Firmy OMRON bedzie nadawał się do myszy Logitech v450?
  • Poziom 28  
    Bardzo częsty problem, kilka razy to u siebie przerabiałem na różnych myszach.

Problemem jest zużycie się microswitcha (częściej) albo wytarcie plastikowego kawałka obudowy, która naciska na microswitch, przez co jest w niej wgłębienie ułamkowej części milimetra. Owe wgłębienie sprawia, że naciskając przycisk z taką samą siłą, microswitch jest tak naprawdę naciskany słabiej.

Rozwiązania:
    1) Ekonomiczne - dla cierpliwych i skąpych:
    Należy rozebrać microswitch, wyjąć z niego blaszkę, która napina wewnętrzny mechanizm i troszkę ją skrzywić tak, aby zwiększyło się jej naprężenie (podczas używania owa blaszka się prostuje i naprężenie zmniejsza się)

2) Racjonalne i szybkie:
    Należy wylutować cały microswitch i zastąpić go nowym. Microswitch można kupić osobno (polecane OMRONA) albo wyjąć z innej myszy, raczej wszystkie są ustandaryzowane rozmiarowo. Wylutowanie może okazać się trudniejsze, jeśli PCB w myszcze jest dwustronne. Wtedy bez profesjonalnej odsysarki może nie udać się usunąć przycisku.
  • Poziom 10  
    Instrukcja krok po kroku jak samemu naprawić ten microswitch:
    Instrukcja

W ten sposób przed chwilą naprawiłem problem z dwuklikiem i drag&drop w niecałe 10min w swojej myszce Logitech M505.