Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit 671 XW -silnik wyje

kicek1999 21 Mar 2005 20:14 3045 4
    kicek1999
    Level 12  
    Witam.Od 8 lat posiadam w/w pralkę w której podejrzewam uszkodzenie łożyska w silniku.Objawia się to głośną pracą a podczas wirowania wyciem na podobieństwo silnika odrzutowego.Problem jest w tym że w serwisie fabrycznym oferują mi nowy silnik za ok.450 zł !!!! na zamówienie!!! a w kilku innych punktach napraw AGD w W-wie nie zajmują się silnikami w/w pralki.Może ktoś doradzi mi co robić albo podejmie się naprawy.Dziękuję za zainteresowanie się tematem.
    User removed account
    Level 1  
    stach19
    Level 16  
    Witam. Kolego SKRYN proponuję do tych uwag podpowiedzieć koledze jak ma ściągnąć koło pasowe silnika ponieważ wymiana samych łożysk to nic komplikowanego w porównaniu z kołem.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    kicek1999
    Level 12  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem.Oddałem silnik do mechanika samochodowego.Wymienił oba łożyska (jedno miało duży opór).Teraz jest taki efekt, że podczas wirowania wszystko jest ok. czyli silnik pracuje normalnie ale podczas prania ,w obu kierunkach silnik pracuje nadal bardzo głośno.Jaka może być tego przyczyna ???

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

Zaobserwowałem że z silnika wydobywa się bardzo głośne wycie tylko wtedy gdy na silniku jest napięcie wprowadzające koło w obroty prawe i lewe (podczas wirowania jest cicho) a po odłączeniu zasilania wycie ustaje.Jest to więc raczej problem w elektryce a nie mechanice silnika ale jaki, pojęcia nie mam.Bardzo proszę o radę miłych forumowiczów bo w wiosce gdzie mieszkam nikt już nie jest w stanie mi pomóc !!!