Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vba zdublowane wiersze jak usunąć

palant1 19 Lis 2013 13:07 1137 4
  • #1 19 Lis 2013 13:07
    palant1
    Poziom 2  

Witam

Szanowni forumowicze, mam pewien problem z pętlami którego nie mogę rozwiązać. Mam listę ( kilka tysięcy pozycji) dotyczącej rezerwacji miejsc noclegowych. Arkusz w załączniku. Gdy klient dokonuje rezerwacji powstaje jeden wiersz ze statusem zatwierdzona w kolumnie rezerwacja, jeśli rezerwacja zostanie anulowana pojawia się identyczny wiersz z jedna małą różnicą w statusie rezerwacji znajduje się opis anulowana. Chodzi mi o to aby makro usunęło wszystkie niepotrzebne wpisy tzn jeśli jakaś rezerwacja została zatwierdzona , następnie anulowana, i na koniec ponownie zaakceptowana to w arkuszu powinien zostać tylko ostatni wpis. Jeśli rezerwacja została zatwierdzona i anulowana powinna całkowicie znikać W załączonym arkuszu zaznaczono na żółto te wpisy które powinny zostać. Kombinuję i kombinuję ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Dziękuje.

0 4
  • #2 19 Lis 2013 15:46
    markoz7874
    Poziom 31  

Dlaczego w tym arkuszu anulowanie jest wcześniej niż rezerwacja?
    Dlaczego u jednego klienta zostawiasz pierwszą rezerwacje a u innego drugą?
    Nie łatwiej by było każdej rezerwacji przeznaczyć jeden rekord i zmieniać jedynie status?

0
  • #3 19 Lis 2013 17:02
    palant1
    Poziom 2  

1)Jeśli chodzi o godzinę z komórki H7 to rzeczywiście powinna być 22 a nie 10 , mój błąd źle przekontrastowałem format.
    2)Fakt lepiej zostawić tą późniejsza, ale to nie jest takie istotne chodzi głównie o to aby pozostały tylko te które rzeczywiście będą miały miejsce.
    3)Myślę ze byłoby lepiej niestety mam taki format pliku , tzn w takim dostaję dane i w takim samym muszę odesłać :(

0
  • #4 19 Lis 2013 18:42
    markoz7874
    Poziom 31  

Więc wystarczy posortować rekordy wg daty ich utworzenia i usunąć ostatni duplikat o ile nie jest ze statusem anulowane. O to chodzi?

0
  • #5 22 Lis 2013 11:22
    szarlich
    Poziom 6  

troche inaczej to rozumiem.
    Mozesz sprawdzic czy po 1 rekordzie powtarza sie ten sam numer id i ilosc dni pobytu (jezeli klient zawsze anuluje ten sam pobyt majac to samo id) jesli filtrujesz pod id a pozniej wyrzucic same anulowane. Przefiltrowac i pousuwac, Powinny zostac wtedy same rezerwacje. W pliku nie ma makra tylko funkcje (plik xlsb bo wiecej razy mozna zagniezdzic jezeli). na tak malej bazie danych dziala niewiem co wyjdzie na reszcie 10 tys. Moze o cos takiego Ci chodzilo?

0