Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przechowywanie kolumn w nieogrzewanych, ocieplonym garażu

19 Lis 2013 16:19 1425 6
 • Poziom 2  
  Przepraszam za ewentualne złe umiejscowienie, ale ten dział wydawał mi się najodpowiedniejszy.

  Do tematu: Tego lata nabyłem dwie kolumny LDM C- 151. Kolumny stoją na dzień dzisiejszy w garażu, w domu nie mam na nie miejsca. Garaż nie jest ogrzewany, jest tylko ocieplony z zewnątrz. Chciałbym się zapytać, czy w związku z nadciągającą zimą i wilgocią, nic się nie stanie z kolumnami w garażu?
 • Poziom 9  
  Radził bym je przechowywać w cieplejszych warunkach, jak np. na strychu, gdyż częste otwieranie garażu itp. może je narazić. Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Zaszkodzić może wilgoć. Temperatura nie ma większego znaczenia.
  Jeśli garaż jest suchy, wentylowany, to możesz trzymać w nim kolumny. Problemem może być wstawiany do garażu mokry, lub zaśnieżony samochód i gromadząca się na podłodze woda.
  Zawilgocenie pomieszczenia można sprawdzić w prosty sposób: rozmieścić w kilku miejscach parę gazet i po jakiś czasie (kilka dni) sprawdzić ich zawilgocenie. Jeśli są suche, czyli sztywne lekkie i mocno szeleszczą podczas gniecenia, to pomieszczenie jest suche. Jeśli gazety będą wilgotne, ciężkie, miękkie - takie sflaczałe, będzie świadczyło to o zawilgoceniu pomieszczenia.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 2  
  OK. Dziękuję za dobre rady :)
 • Troll forumowy
  Dokładnie tak jak wyżej, temperatura nie ma większego wpływu na sprzęt- skup się głównie na wilgoci, aczkolwiek przed tą również sprzęt jest zabezpieczony. Głośniki nie wpijają wody więc też nie jest to jakiś wielki problem, aczkolwiek suche pomieszczenie im nie zaszkodzi.

  Dobrze że przeczytałem temat, bo mój subbas od soboty stoi na zewnątrz przykryty jedynie folią... :) Trzeba go iść w końcu gdzieś zatargać.
 • Poziom 43  
  e-elektron napisał:
  skup się głównie na wilgoci, aczkolwiek przed tą również sprzęt jest zabezpieczony

  No nie do końca. Wiór ładnie chłonie wilgoć, tak jak i celulozowe membrany głośników, na których po jakimś czasie będzie można zaobserwować wykwity pleśni. Na metalowych elementach głośników może pojawić się rdza.
  Nie polecam też na dłuższy okres czasu, opatulania kolumn folią. Ładnie pod nią kisi się - wchłonięta przez drewniane elementy - wilgoć.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  Ja ostatnio naprawiałem altusy 140 które stały w garażu i obudowy się porozklejały ale to mnie nie zdziwiło ...

  Większym zakoczeniem było to że tam gdzie cewka w szczelinie pracuje na elementach nadbiegunnikjów zrobił się taki twardy biały nalot takie kropeczki które blokowały cewkę po prostu ocierało i strzeba było wyczyścić szczeliny.

  Nie znam się dobrze ale wydawało mi się że to właśnie od wilgoci materiał jakoś skorodował ale nie na rdze tylko taki białe coś co po zeskrobaniu zamieniło się w proszek więc pleśń na pewno to nie była.