Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firmy wytrawiajace Płytki

darek-1990 19 Lis 2013 18:13 1179 9
  • #1 19 Lis 2013 18:13
    darek-1990
    Poziom 11  

Witam

Szukam firmy która dość tanio i dobrze wytrawi płytki/płytkę. Jestem uczniem Elektronika i często gęsto potrzebuje wytrawić płytkę, nie mam domowego sprzętu żeby to zrobić wiec szukam firmy która to wykona.

Pozdrawiam
    Darek-1990

0 9
  • #2 19 Lis 2013 19:19
    Steryd3
    Poziom 31  

Firm jest mnóstwo- ja polecam Merkar który jest chyba jednym z tańszych na rynku. Jedyny problem jest taki, że firmy nie robią płytek tanio ale profesjonalnie. Z pewnością można na tym forum znaleźć kogoś kto metodami domowymi za kilkanaście złotych zrobi dla Ciebie jednostronny obwód. W firmie zapłacisz za przygotowanie do produkcji a później już zależnie od ilości zamówionych (więcej=taniej). Ceny orientacyjne podane na stronie jednak niewielka płytka dwustronna (do 1 dm kw.) to koszt ok. 150zł więc tanie to to nie jest. Za najprostszy projekt z pewnością zapłacisz co najmniej kilkadziesiąt zł- za to wykonanie już profesjonalne- soldrermaska, cynowanie a przy płytach dwustronnych metalizacja otworów.

0
  • #3 19 Lis 2013 20:32
    duke_luke
    Poziom 15  

Nie potrzebujesz przecież żadnego specjalnego sprzętu do wykonania prostych płytek. Wystarczy B327 (koszt kilku - kilkunastu zł w zależności od ilości), drukarka laserowa i żelazko. Jeśli to są płytki do projektów szkolnych to na pewno nie są skomplikowane, a wiedza i doświadczenie jakie zdobędziesz robiąc płytki samemu to coś co zostanie Ci na zawsze. Poczytaj trochę o tym, na elektrodzie i w necie jest multum informacji i poradników. To na prawdę nie jest trudne! ;)

0
  • #4 19 Lis 2013 21:21
    2108893
    Usunięty  
  • #5 20 Lis 2013 21:21
    darek-1990
    Poziom 11  

A mam jeszcze jedno pytanie, czy znacie jakiś prosty układ taki który sobie mozna w prosty sposób wytrawić, złożyć i by działał

0
  • #6 20 Lis 2013 23:19
    duke_luke
    Poziom 15  

Hmmm... Nie wiem, co chcesz osiągnąć. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny prosty układ do wytrawienia, żeby działał. Poszukaj po elektrodzie lub w necie jakiegoś urządzenia, najlepiej takiego, którego zasadę działania będziesz rozumiał i go wykonaj. Nie będzie trudno znaleźć taki projekt razem z PCB. Chcąc być dobrym elektronikiem musisz być dociekliwy i dążyć do tego, żeby zdobywać wiedzę, nic się samo z powietrza nie weźmie ;)

0
  • #7 20 Lis 2013 23:37
    2108893
    Usunięty  
  • #8 20 Lis 2013 23:40
    darek-1990
    Poziom 11  

Dzisiaj już zacząłem robić migacz led na NE555 jutro spróbuje dokończyć prace z nim.

0
  • #9 21 Lis 2013 18:36
    darek-1990
    Poziom 11  

Ok już wszystko ładnie pięknie ale gdy chcę by schemat już wytrawić zacząłem robić płytkę w programie Eagle i mam pytanie dlaczego podczas projektowania NE555 ma inne odnóża a podczas robienia juz schematu do wytrawienia NE555 ma już inne odnóża

Firmy wytrawiajace Płytki Firmy wytrawiajace Płytki

0
  • #10 21 Lis 2013 18:50
    duke_luke
    Poziom 15  

"odnóża" są tak naprawdę takie same, po prostu na schemacie masz je pogrupowane w inny sposób tak, aby łatwiej było robić schematy i żeby były one czytelniejsze.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo