Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

metasys - Program gx 9100

19 Lis 2013 19:37 4104 14
  • Poziom 1  
    Jak w temacie. Potrzebuję program do sterownika metasys gx-9100, znalezienie go w sieci jest praktycznie niemożliwe, w większości odsyłają do przedstawiciela jonsons control, tak też zrobiłem lecz odpisali mi że już nie prowadzą wsparcia dla serii DX, stąd moja prośba jeżeli ktoś posiada takowy program proszę o przesłanie na mojego maila szkodnikus1(malpa)wp.pl

Proszę o zachowywanie zasad poprawnej polszczyzny i właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych. Wielkość liter ma znaczenie! [retrofood]
  • SterControl
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Proszę sprawdzić swoje PW.
  • Poziom 11  
    Witam!

Ja też mam podobny problem z dostępem do tego oprogramowania. Z góry dziękuję eeko(małpa)10g.pl
  • SterControl
  • Poziom 41  
    Sugerowałbym szukanie tego oprogramowania nie pod jego nazwą. Program GX9100 nie jest osiągalny jako samodzielny program. Jest on składnikiem większej części oprogramowania Johnson Controls pod nazwą HVAC PRO. Ostatnia, najbardziej aktualna wersja ma numer 8.0 bodajże. Również można go szukać pod hasłem JCI M-Tool. M-Tool jest większym pakietem programów JCI, a w jego skład wchodzi HVAC PRO.

Jeśli poszukiwania skończą się sukcesem zalecałbym ostrożność w posługiwaniu się tym programem w szczególności, jeśli ma być on użyty w jakieś działającej instalacji. Chciałbym szczególnie podkreślić, że funkcje Upload/Download działają odwrotnie, niż jak to znamy z Internetu. Nieprawidłowe użycie tej komendy spowoduje skasowanie programu z kontrolera DX9100.

Załączam opis pakietu M-Tool
  • Poziom 11  
    Dziękuję za odpowiedz.

Ściągnołem to oprogramowanie, ale jeszcze nie testowałem.
    Zamieszczam link dla kogoś kto również poszukuje:
    http://www.4shared.com/get/p3KsLhZh/JCI_-_M-TOOLS.html?sd=true#

Jeżeli chodzi o upload i download to pewnie tak samo jak przy sterownikach PLC Siemens. Download wgrywa oprogramowanie do sterownika.

pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Dodatkowo, oprócz GX9100 polecałbym zainstalowanie programu DX Commissioning. Bardzo przydatny przy testowaniu kontrolera DX9100.
  • Poziom 41  
    Obawiam się, że nie będzie to możliwe.

Proszę przejrzeć ten temat -> Link

Programów do obsługi SC9100 tam wspomnianych nie ma w pakiecie M-Tool.
  • Poziom 10  
    Do SC9100 i TC9100 używa się programu WTC. Pracuje pod Windows 98/Millenium.
    Jeśli jest potrzebny to info na PW.
  • Poziom 1  
    Witam czy posiada ktoś z Was prog. do programowania tych PLC DX 9100?

pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Adres podany w wpisie #5 nie działa?
  • Poziom 11  
    Witam
    Chciał bym poprosić o info odnośnie sterownika DX9100
    Mam prośbę. Szukałem w sieci ale nie mogę znaleźć.
    Chciał bym zapytać czy jest możliwość pobrania informacji o stanie urządzenia po RS485
    i jakiego programu użyć. Chodzie o wyświetlenie informacji.
    Pozdrawiam
    ZS
  • Poziom 41  
    Tak dla uściślenia - to ma być jednorazowa diagnostyka czy też bieżące wyświetlanie stanu wejść/wyjść tego kontrolera?
  • Poziom 11  
    Potrzebuję pomocy . Czy jest możliwość skomunikowana się że sterownikiem DX9100 na zasadzie modbus. Potrzebuję wciągnąć go do swojego dcs
  • Poziom 11  
    Witam ja posiadam u siebie w zakładzie jedną centralę z sterownikiem Johnson Controls Facility Explorer FX15 czy ktoś ma mógł by mi udostępnić oprogramowanie?