Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda civic wysokie spalanie

zadzior0127 19 Lis 2013 20:26 2439 6
  • #1 19 Lis 2013 20:26
    zadzior0127
    Poziom 6  

Witam wszystkich użytkowników i chcących mi pomóc. Jestem posiadaczem hodny civic z roczniku 98r z silnikiem d13b2 1.3 (ktoś go po prostu wsadził) posiadam instalację gazową. Otóż jeżdżę troche tym autem i przeraża mnie spalanie...dochodzi do 13l/100km parę razy wszysło 10l. Nie wiem skąd te wahania.
    Wiem tyle, że świeći kontrolka (CHECK) prawdopodobnie sonda lambda?
    Oraz ciągnie lewe powietrze spod kolektora (albo uszczelka albo wężyk).
    Dodam jeszcze, że wyciągłem zwężke w celu poprawienia mocy, bo wcześniej strasznie zamulało, ale okazało się że łapało jeszcze lewe powietrze ze zbiorniczka spod filtra powietrza, a i wymieniana była chłodnica, założona jest większa.
    Dodam jeszcze, że jeżdżę spokojnie autem nie katuje ani nie kręce, spokojna jazda do 3tys obratów 100-120km/h

Dziękuję za pomoc Wink

0 6
  • #2 24 Lis 2013 23:43
    vegasic
    Poziom 12  

jesli to sonda lambda to musi wiecej palić gdyż komputer nie ma prawidłowych informacji co do składu mieszanki, zrób diagnostyke, ponaprawiaj usterki i wtedy bedziesz wiedział co jest nie tak, wieksza chłodnica może powodować nieznaczny wzrost spalania zwłaszcza w zimę, przysłoń część chłodnicy będzie się szybciej nagrzewał bo teraz to jak byś na ssaniu jeżdził..

0
  • #3 24 Lis 2013 23:53
    slawek87
    Poziom 18  

Polikwiduj lewe powerze odłącz akumulator na całą noc, sprawdź szczelność między kolektorem a filtrem powietrza. To że wywala sondę lambda może być wina np nieszczelnego wydechu.

0
  • #4 28 Lis 2013 20:57
    zadzior0127
    Poziom 6  

no i nawet mechanik mówił, że tak jakby na ssaniu chodzi, ale nie grzebał nic... z drugiej strony wyczytałem, że ten silnik własnie takie spalanie ma..

0
  • #5 28 Lis 2013 21:20
    gimak
    Poziom 37  

zadzior0127 napisał:
    posiadam instalację gazową. Otóż jeżdżę troche tym autem i przeraża mnie spalanie...dochodzi do 13l/100km parę razy wszysło 10l. Nie wiem skąd te wahania.

Nie chce być złośliwy, ale z tego co kolega napisał to tylko jasnowidz będzie mógł powiedzieć - za mało danych.
    Jaka instalacja gazowa? Nadmiernie pali czego gazu czy benzyny? Jaki kod błędu zgłasza check?
    Napisał kolega o usterkach, ale już o tym czy są usunięte - nie. Więc jak silnik ma dobrze chodzić jak jest chory. Trzeba to wszystko pousuwać i zobaczyć jakie będą efekty.

0
  • #6 07 Gru 2013 22:27
    bobdoroszuk
    Poziom 9  

Czyli sonda napewno radze sprawdzic bledy jezeli blad nr 1 lub 2 to napewno sonda moze ktos wsadzil od innego silnika i wtedy bedzie oklamywac kompa i palic wiecej HONDA ŁOBEZ 503174797

0
  • #7 26 Lut 2016 08:34
    daamiaan94
    Poziom 14  

Witam, u mnie również chodzi na ssaniu, ale tylko jak jest zimny silnik, później się nagrzewa i obroty spadają do normalnego stanu, a spalanie mam również wysokie, tylko że u mnie jest przelot zrobiony i stożek więc raczej przez to jest wysokie spalanie, a u Ciebie jak nie ma a dużo Ci spala to możesz spróbować na początku wymienić filtr powietrza oraz paliwa, może któryś już jest zbytnio zużyty, u mnie po wymianie filtra paliwa oraz powietrza, jeszcze wymieniłem olej i uszczelkę pod głowicą bo olej leciał, spalanie znacznie spadło z 11 do 9.5 ;) , dodam że posiadam ten sam silnik ale jest z chipem do 100km więc mniej niż 9 nie spali ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów