Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa starej płyty Asus p5b

19 Lis 2013 20:48 1080 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Chciałbym rozbudować stary sprzęt, aby uzyskać przyzwoitą wydajność do zastosowań biurowych, internet, multimedia, obróbka zdjęć (RAW). Na komputerze nie gram.

Obecny zestaw to:
    - Asus P5B
    - Intel Core 2 Duo 1,80 GHz 4300
    - 2 GB DDR2 (2 x 0,5GB, 1 x 1GB)
    - Karta graficzna GeForce 7300 GT
    - Dysk Samsung SP2504C 7200 obr./min
    - Zasilacz FEEL III 400 ATX
    - Windows XP 32 bit

Planowana rozbudowa:
    - Windows 7 64 bit (wersja testowa została pomyślnie zainstalowana, szybkość systemu znośna, jedynie grafika/pulpit w przeglądarce chodzi mniej płynnie).
    - dokupić 4 GB RAM DDR2 (2 x 2 GB), zostawić 1GB , co da w sumie 5 GB
    - zmienić procesor min.: INTEL Core2 DUO E7400 2x2.80GHz 3 MB
    - zmienić grafikę na...tutaj niestety jestem 5 lat do tyłu. Przydałoby się coś wspomaganiem dla Win7 i innych programów graficznych 2D, słyszałem coś o Nvidia CUDA, co polecacie w tym temacie z używek w przedziale 100-150 zł ?
    - zasilacz i dysk w późniejszym czasie. Niestety oba egzemplarze są dosyć głośne.
  • Poziom 31  
    Na wstępie Ci napiszę, że zasilacz powinien być wymieniony jako 1. Jeżeli pracujesz na Nim już jakiś czas to nie utrzyma On tego sprzętu nowego tak jak powinien, tzn. może ulec uszkodzeniu i uszkodzić inne nowe podzespoły.

Co do grafiki to jeżeli chcesz nową to nie dostaniesz nic dobrego w tej cenie: Radeon HD 6450, jeżeli używaną to możesz szukać: GF GT240/440/630 i coś z Radeonów np. HD6570, 6670. Ostatnio znajomy sprzedawał rocznego GT630 za 150zł z roczną gwarancją.

Napisz jaki masz budżet na całą rozbudowę komputera.
  • Poziom 2  
    Dzięki za informacje, teraz wiem czego szukać.
    Chciałbym się zmieścić w 500 zł. (procesor, pamięć, karta graficzna, chłodzenie).
    Zasilacz pewnie trzeba kupić coś przyszłościowego, żeby posłużył przy kolejnym upgrade :)
  • Poziom 31  
    Zasilacz bym wymienił jako 1 rzecz z uwagi na to, że ten co masz nie jest dobrym zasilaczem, a chcesz rozbudować sprzęt i będzie pobierał On więcej mocy niż dotychczas.

Co do rozbudowy:
    - kość 4gb albo 2x2gb ddr2 800Mhz - 150zł kingston, corsair,
    - procesor ten co chcesz to używkę za 20 zł dostaniesz, nie jest on bardzo wydajny, proponowałbym coś mocniejszego np. Intel Core 2 duo 8500 - 120-150zł
    - Grafika jak wyżej czyli około 150 zł

Uzbierać jeszcze jakieś drobniaki i kupić zasilacz tak za 150zł żeby wszystko ładnie grało.
  • Poziom 43  
    Procesor lepiej zmienić na E8400 (6MB cache) i go podkręcić bo płytę masz nie kiepską. Chłodzenie np Spartan Pro HE924 i grafika np używana GT440 1.5GB DDR3 144SP wystarczy pod taki zestaw. Ram 2x2GB najtańszy żeby nie przepłacać za 120zł jakieś Kingstony low profile.
  • Poziom 34  
    500 zł. już jest, ze sprzedaży obecnej płyty, procesora, pamięci i grafiki można uzyskać ponad 100 zł. i mamy 600. Myślę że można już zmienić cały zestaw na nowocześniejszy z jakąś płytą na 1155, Celeronem i pamięcią DDR3. Zasilacz markowy używany. Grafika zintegrowana albo kupić za grosze jakąś 64-bit z DX10 ( można DX11 ale nie wiem czy też wyjdzie tanio) skoro autor nie gra.