Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dodatkowego routera do już działającego

19 Lis 2013 20:51 1380 8
  • Poziom 7  
    Czesc mam taki problem staram się podłączyć router do routera.Internet Netia
    Wyjasnie jak wgląda sytuacja główny router z neti jest podpięty do kompa mojego brata )pc stacjonarny) ja w swoim pokoju niestety nie mam zasięgu wifi a potrzebuje miec w telefonie więc chciałbym podłaczyc to tak że z jego routera podciągnąć kabel lan do mojego routera(także pc stacjonarny) i z tego routera mojego podłączyć drugi kabel lan do karty siecowej w kompie .Router umnie w pokoju to to TP-LINK W-8901G. Dodam że takie połączenie miałem 2 lata i wszystko mi smigało i net normalnie na kompie i wifi w pokoju ale zresetowali mi router i amen a problem tkwi w tym gdzie robie błąd ,odrazu napisze czytałem dużo oglądałem filmiki i jest taki problem ze nie moge wejsc do menu routera wbijając chocby
    192.168.1.1 czy 10.0.0.2 , 192.168.1.2 lub 10.10.10.2
    Bardzo Proszę o pomoc ,wiem ze potem w menu routera cos tam wyłączałem jakiś skrót HPed czy jakoś tak ale nie mogę się dostac w ogóle do menu routera
  • Poziom 37  
    Podłącz tylko router TP link TD-W8901G i pokaż screena z wiersza polecenia ipconfig/all

Start-uruchom wpisz cmd i polecenie ipconfig/all
  • Poziom 7  
    Typ węzła -nieznany
    routin ip włączony-nie
    serwis Win proxy włączony-nie

Karta ehernet-stan nosnika odłączony ,cos jeszcze trzeba podac?

czy wniosek jest taki ze kable który idzie z routera tp-linka do karty sieciowej jest uszkodzony?
    czy kabel lan a ethernet to to samo? dla swiętego spokoju kupie ten kabel nowy pytac o zwykły lan?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wniosek jest taki, że nie ma linku, co jest tego przyczyną to już inna sprawa.

Podaj jakimi portami połączyłeś routery i jakie mają adresy IP na LAN.
  • Poziom 7  
    Nie znam się dobrze ale mam podpinałem kabel lan z dołu z routera do wejscia lan 1 w routerze nr 2 i drugi kabel lan z wejscia nr 2 drugiego routera do karty sieciowej w pc stacjonarnym, jak się sprawdza ip ? ta jak Pan wyżej napisał cmd i polecenie ipconfig/all tylko ze kabel lan wpiac odrazu do karty sieciowej? jak tak to u siebie mam ip 192.168.1.5
    (po wpieciu kabla lan do routera obojetnie do jakiego port nie wyswietla mi nic tak jak napisałem wyżej w poscie ,ale po podłaczeniu kabla do kary sieciowej mam własnie ten 192.168.1.5)
    u brata na dole po wpisani cmd ipconfig/all 192.168.1.4
  • Poziom 7  
    Panowie i co? Będzie coś z tego?
  • Poziom 43  
    Skoro nie podajesz pełnych informacji to musisz pisać do wróżki, a nie tutaj.
    Screeny:
    Status routera 1
    Status routera 2
    ipconfig /all na PC końcowym po spięciu obu routerów.
  • Poziom 7  
    Dobra zapytam jeszcze raz żeby Wam dostarczyc odpowiednich informacji mam isc na dół sprawdzic router nr 1 przez cmd ipconfig/all strzelic screnna potem isc na góre pdołączyc kabel lan pod router nr 2 cmd ipconfig/all strzelic screnna i na koniec pdoączyc kabel lan do routera nr 2 i kabel drugi lan z routera nr 2 do karty sieciowej w kompie i strzelic screena?
  • Poziom 7  
    Dobra proste to było jak budowa cepa podłaćzyc router co miałem na górze pod gniazdko na dole tam wskoczyło ip routera i w ustawieniach na dole wyłączyc dhcp i ustawic ip o jedeno oczko wyżej zanies na góre router i idzie net na kompie jak i wifi także chyba nie było to takie skomplikowane no ale dałem sobie sam rade dzięki za chęci