Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother HL-5240 - Świeci czerwona dioda statusu

19 Lis 2013 22:26 2490 2
  • Poziom 15  
    Witam. Mam drukarkę Brother HL-5240. Trafiła do mnie, niestety nie znam jej historii. Zaraz po uruchomieniu, raz pokręci wałkiem i zaświeca się dioda Status na czerwono. Po wciśnięciu klawisza Anuluj dioda Status zmienia kolor na zielony, nie ma inicjalizacji mechanicznej (tzn nic w drukarce się nie kręci). Bęben oryginalny, toner zamienny. Drukarkę można zainstalować (Windows XP), komputer nie zgłasza żadnego błedu, niestety po wysłaniu strony do wydrukowania dane są przesyłane do drukarki , ale drukarka nie reaguje. Niestety nie mam możliwości podstawienia jakichkolwiek części, formatter raczej niedostępny, cena fusera oraz innych newralgicznych elementów odstraszająca. Ktoś spotkał się z podobnymi problemami, telefon do serwisu Brothera nie wniósł nic istotnego.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Winowajcą okazał się zblokowany czujnik papieru w okolicach fusera. Dziękuję za informację dotyczącą oprogramowania - oprogramowanie prawdę Ci powie. Pozdrawiam. Temat do zamknięcia.