Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xara Picasso HDI 2.0 - Po wyjęciu kluczyka mryga panel komputera

19 Lis 2013 22:58 1572 2
  • Poziom 2  
    Witam, Mam w sumie 2 problemy z moją Xarą Picasso 2.0 HDI rocznik 2005.

1. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki włącza się i gaśnie prawy panel wskaźników (komputer) tam gdzie wyświetlana jest data, oraz kontrolka akumulatora i radio jeśli wcześniej było włączone słychać pracujący stycznik? w okolicy kolumny kierownicy dźwięk podobny do pracy kierunkowskazów wszystko mija po jakimś czasie ok 2 3 min, czasami jest wznawiane przez gasnące światło w kabinie. Czasem przestaje wariować po zamknięciu drzwi lub klapy bagażnika. (bez kluczyka)

2. Problem dawniejszy - przestało działać zdalne zamykanie i otwieranie samochodu kluczykiem. Kluczyk niby mechanik sprawdził bateria ok, immobiliser działa samochód odpala. Nie można jednak zamknąć ani otworzyć samochodu. Nie słychać aby zadziałał zamek po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku na kluczyku.

Mam ogromną prośbę o podpowiedzenie gdzie można szukać usterki lub jak ją naprawić oraz podpowiedź czy uda się to naprawić bez ASO.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Do sprawdzenia BSI, mogło wystąpić jakieś zwarcie, albo został zalany (czasem się zdarza), może to być przyczyną obu problemów.
    Odnośnie kłopotów z kluczykiem to spróbuj jeszcze przeprowadzić synchronizacje, jeśli
    dobrze pamiętam to tak to szło:
    wsadź kluczyk do stacyjki przekręć go do pozycji pierwszej i wcisnij na pilocie zamykanie około 3 sekund i następnie otwieranie.
    Sam kluczyk radzę też samemu w środku obejrzeć - miałem już takiego specjalistę co przy wymianie baterii oberwał mi koszyk (kluczyk raz działał raz nie, a auto wariowało), do sprawdzenia też przycisk (switch) w pilocie.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany.

1. Rzeczywiście byłem niedługo przed całym zajściem na myjni, po kilku dniach problem sam ustał, widocznie wszystko przeschło.

2. W przypadku pilota była rozładowana bateria !!! nie wiem jak ją mierzył i czym mój były mechanik, po wymianie baterii znowu można pilotem w kluczyku zamykać i otwierać dzwi.