Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pc i Ps4 pod jeden monitor -

Kreaton 19 Lis 2013 23:54 4644 17
  • #1 19 Lis 2013 23:54
    Kreaton
    Poziom 9  

Witam, chciałbym podpiąć Ps4 i Pc pod jeden monitor. Mój wybór padł na Samsung T24C370EW:
    http://www.komputronik.pl/product/189846/RTV_...ng_SyncMaster_T24C370EW_LED_z_tunerem_TV.html
    Czy będzie współpracował z Ps4, a jak nie, proszę o wybranie lepszego modelu: 23-25 cali, do 1000 zł. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Przepraszam za zły dział, ale nie mogłem znaleźć pod działu: Monitory->Co kupić
    Pozdrawiam Kreaton

0 17
  • #2 20 Lis 2013 13:52
    actin
    Poziom 32  

I konsola i monitor mają HDMI, więc da radę to połączyć. A skoro to monitor komputerowy to i z nim da radę.

0
  • #3 20 Lis 2013 14:39
    anmedia
    Poziom 39  

actin napisał:
    A skoro to monitor komputerowy

To telewizor. Z HDMI faktycznie nie bedzie problemu, trudno powiedziec jak chcesz podlaczyc komputer - no ale to pewnie sam wiesz skoro nie uznales za stosowne napisac jakie wyjscia video ma komputer.

0
  • #4 20 Lis 2013 17:13
    Kreaton
    Poziom 9  

Mój komputer ma dwa DVI, a monitor nie ma. Czy da się kupić jakąś przejściówkę?

1
  • #5 20 Lis 2013 17:21
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kreaton napisał:
    Czy da się kupić jakąś przejściówkę

Pewnie, że da, tylko lepiej kupić gotowy kabel DVI-HDMI, to zawsze pewniejsze rozwiązanie, nic nie będzie "latać" na łączeniach.

0
  • #6 20 Lis 2013 17:36
    anmedia
    Poziom 39  

Kreaton napisał:
    Czy da się kupić jakąś przejściówkę?

Tak, ale zanim to zrobisz sprawdz czy karta graficzna wspiera HDCP. W innym przypadku nie bedziesz mogl korzystac z pelnej rozdzielczosci lub wogole.

0
  • #7 20 Lis 2013 17:44
    Kreaton
    Poziom 9  

Mam GeForce 9600 gt. Jestem żółtodziobem, ale z tego co wyczytałem to jest kompatybilna z HDCP, jeśli nie, poprawcie mnie.

0
  • Pomocny post
    #8 20 Lis 2013 17:49
    anmedia
    Poziom 39  

Kreaton napisał:
    jest kompatybilna z HDCP, jeśli nie, poprawcie mnie.

Sprawdz w ustawieniach karty graficznej. Lub na stronie producenta. Jezeli ma wsparcie HDCP to nie ma problemu z podlaczeniem i bedzie dzialac w pelnej rozdzielczosci.

0
  • #9 20 Lis 2013 17:57
    Kreaton
    Poziom 9  

+"Procesor graficzny NVIDIAŸ GeForceŸ 9600 GT zapewnia pochłaniającą rozrywkę zaprojektowaną dla ekstremalnej rozgrywki oraz odtwarzanie wideo o jakości HD. Graj w najgorętsze tytuły w standardzie DirectXŸ 10 z niezwykłą wydajnością oraz oglądaj najnowsze filmy w jakości HD DVD czy Blu-ray z niesamowitą czystością obrazu. Dzięki technologiom GeForce oraz PureVideoŸ HD nowej generacji, karta GeForce 9600 GT umieszcza znakomitą wydajność graficzną w Twoim zasięgu." To znaczy, że ma wsparcie, bo naprawdę kompletnie nie orientuję się w bebechach komputera...

0
  • #10 20 Lis 2013 18:05
    anmedia
    Poziom 39  

To co skopiowales to ogolna charakterystyka karty. Film bluray, czy gry w HD beda dzialac w pelnej rozdzielczosci - komputer da rade je "wyswietlic". To jest ogolna informacja jaka napisales, natomiast HDCP to specjalny klucz cyfrowy ktory automatycznie jest wymieniany pomiedzy karta graficzna a monitorem (tylko te z HD) aby ten material wyswietlic na monitorze.
    Czyli po ludzku karta nie wspierajaca HDCP nie wyswietli na podlaczonym monitorze obrazu w FullHD a w najgorszym wypadku maksymalna rozdzielczosc jaka uzyskasz to 1280x.... Te karty to byly poczatki, dlatego sprawdz na stronie producenta karty a nie czipsetu (ta informacja pochodzi ze strony nvidii). Na stronie producenta swojej karty np Palit, Zootac, MSI, Gigabyte itp powinna byc informacja o tym.

W tym telewizorze co podales jest rowniez wejscie VGA, wiec w najgorszym wypadku przejsciowka DVI-VGA bedzie dzialac (jesli masz dwa gniazda DVI to jedno z nich ma rowniez wyjscia analogowe).

0
  • #11 20 Lis 2013 19:08
    Kreaton
    Poziom 9  

Ok, czyli, że wszystko będzie w porządku, tylko muszę zakupić DVI-HDMI. Z tego co sprawdzałem HDCP współpracuje z moją kartą

0
  • Pomocny post
    #12 20 Lis 2013 19:09
    anmedia
    Poziom 39  

W takim razie nie ma zadnych przeciwskazan.

0
  • #13 20 Lis 2013 20:03
    Kreaton
    Poziom 9  

Czy będę mógł przełączać pomiędzy Pc, a Ps4 pilotem?

0
  • Pomocny post
    #14 20 Lis 2013 21:09
    actin
    Poziom 32  

Telewizor ma 2x HDMI więc zmieniając sygnał wejściowy będziesz mógł się przełączać.

0
  • #15 20 Lis 2013 21:17
    Kreaton
    Poziom 9  

Actin, nie masz zastrzeżeń do tego monitora?

0
  • Pomocny post
    #16 20 Lis 2013 22:00
    actin
    Poziom 32  

Powiem Ci tak. Jeśli miałbym kupować sprzęt pod tym samym kątem co Ty, to brałbym ten model. Cena przystępna, funkcji też sporo. Więc jak dla mnie- dobry. Zawsze możesz poszukać innych modeli.

0
  • Pomocny post
    #17 20 Lis 2013 22:01
    anmedia
    Poziom 39  

Kreaton napisał:
    Czy będę mógł przełączać pomiędzy Pc, a Ps4 pilotem?

Bardziej pasowalo zapytac, czy bedzie mozna pilotem wybierac miedzy wejsciami ;)

Ponizej masz bardzo dobrej jakosci zdjecia tego TV z tylu i pilota. Z ciekawostek, gniazdo boczne HDMI posiada wsparcie MHL dla technologii mobilnych np bez najmniejszego problemu dodatkowo bedziesz mogl podlaczyc np telefon zwyjsciem HDMI a telewizor powinien go wykryc. Ten TV wogole ma duzo ciekawych funkcji jak na taki rozmiar ekranu. Ale to tylko na "+"

0
  • #18 20 Lis 2013 22:26
    Kreaton
    Poziom 9  

Dzięki wam bardzo za odpowiedzi, myślę, że temat można zamykać ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo