Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo FM12 2003R - Błąd w LCM dla wtyczki typu N do przyczepy

Damian.Siema 20 Nov 2013 00:03 5787 4
lampy.pl
 • #1
  Damian.Siema
  Level 9  
  Witam. Albo miałem jakieś zwarcie albo coś innego bo działało do czasu. Na komputerze wyskoczył mi błąd LCM a dokładnie ten: MID216 PSID35 FMI4 / Power supply.2
  Oświetlenie całe działa poza gniazdem typu N co jest do podłączenia przyczepy a w nim świecą się ciągle cztery piny od pozycji, kierunkowskazu, stopu. Gniazdo było całe zaśniedziałe ale zostało przeczyszczone, jutro założę nowe. Daje stały prąd od razu po przekręceniu zapłonu bez włączania świateł.
  Kasowałem już błędy, wyłączałem i włączałem habel. Bezpiecznik nie siadł pod LCM (właśnie, nie wiem jak dostać się pod niego bo są tam bezpieczniki) bo tak to by nie było prądu a jest stały prędzej się coś przegrzało i daje stałe napięcie ale gdzie?

  I jeszcze jedno jak zrobię na krótko prąd do przyczepy z lampy tylnej od ciężarowego z modułem LCM może coś się stać, wiem że wyskoczą błędy pewnie przez niepoprawne napięcie ale może się upalić? Bo pierdzielnik kosztuje ponad tysiaka a nie chcę za tyle eksperymentów robić.

  Pozdrawiam
 • lampy.pl
 • Helpful post
  #2
  daro111
  Level 31  
  Damian.Siema wrote:
  Bezpiecznik nie siadł pod LCM (właśnie, nie wiem jak dostać się pod niego bo są tam bezpieczniki)

  Nic nie podaj na krótko,sprawdź te bezpieczniki pod kasetą LCM. Najpierw odkręć płytę z bezpiecznikami , potem samą kasetę LCM i pod nią jest skrzynka z bezpiecznikami. Prawdopodobnie będzie któryś uszkodzony i wtedy kaseta przechodzi w tryb awaryjny.
 • lampy.pl
 • Helpful post
  #4
  MAN Electronics
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Damian.Siema wrote:
  Nie mogę znaleźć tych bezpieczników dla LCM, ogólnie cały właśnie podniosłem ale poza wiązką kabli nic tam nie widzę.
  To bardzo słabo szukasz ..... bo nawet widać na 3 zdjęciu gniazdo bezpiecznikowe dla LCM-u. Żółty kolor z napisem "A02L"

  A nawet masz podobny temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11553613#11553613 post 2 oraz 4 ..... wyszukiwarka nie gryzie ....
 • #5
  Damian.Siema
  Level 9  
  Sprawdzałem te wszystkie tematy czytając oczywiście ale nie myślałem o dodatkowych bezpiecznikach wtedy. Bezpiecznik był spalony, wielkie dzięki ślę łapki ;)