Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-S2 x2 + DVB-T2 - Jak wykonać instalację?

malik 20 Lis 2013 01:01 2583 7
  • #1 20 Lis 2013 01:01
    malik
    Poziom 9  

Witam,

Temat: Tuner Golden Media - Hypercube + Astra + Hotbird + DVB-T + FM

Problem: Jak wykonać instalację żebym mógł oglądać Astrę i nagrywać Hotbirda? oglądać Hotbirda i nagrywać Astrę? oglądać Astrę i nagrywać Astrę? Oglądać Hotbirda i nagrywać Hotbirda? Cztery kombinacje + DVB-T. Tuner ma dwie głowice DVB-S i jedną DVB-T.

Dodatkowym problemem jest fakt że budynek został oddany do użytku w tamtym roku, a ja kupiłem to mieszkanie w tym. Mam możliwość skorzystania z komina wentylacyjnego celem przeprowadzenia okablowania. W mieszkaniu sprzęt byłby zamontowany w szafie przykrywającej ten komin. Od szafki dopuszczam jeden przewód koncentryczny do gniazdka RTV. Instalacja powinna być prosta i bezawaryjna. Do anten naziemnych TV i FM będą podłączone wzmacniacze.

Nie jestem specjalistą w dziedzinie instalacji TV/SAT, stąd moje pytania.

• #2 20 Lis 2013 08:56
    maksar
    Poziom 21  

Przy takich założeniach, zapomnij.
    Po co te wzmacniacze?
    Jak się nie znasz, poproś instalatora.

• Pomocny post
    #3 20 Lis 2013 19:07
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

malik napisał:
    Jak wykonać instalację żebym mógł oglądać Astrę i nagrywać Hotbirda? oglądać Hotbirda i nagrywać Astrę? oglądać Astrę i nagrywać Astrę? Oglądać Hotbirda i nagrywać Hotbirda? Cztery kombinacje + DVB-T. Tuner ma dwie głowice DVB-S i jedną DVB-T

2x quattro, multischwtch 9/ilość gniazdek, gniazdka podwójne TV/SAT, antena/y tv, antena radiowa, zwrotnica, talerz satelitarny, mocowanie do niego, maszt antenowy, i warunek, wszędzie podwójne okablowanie.
    malik napisał:
    Instalacja powinna być prosta i bezawaryjna.

Z Twoimi wymaganiami, tak nie będzie, instalacja musi być skomplikowana i złożona, a co za tym idzie, jeśli będzie zrobiona byle jak (najtaniej), to aż prosi się o kłopoty.
    Koszt od 1 tyś zł w górę (sam materiał) + robocizna, ale to tylko moje wstępne wyliczenia, i proszę się nimi nie sugerować.
    malik napisał:
    Nie jestem specjalistą w dziedzinie instalacji TV/SAT,

To z tym co chcesz zrobić/mieć, sam polegniesz!.
    maksar napisał:
    poproś instalatora

A, to najlepsze co możesz sam zrobić.

• #4 21 Lis 2013 11:12
    malik
    Poziom 9  

mihal2002 napisał:
    Bez komentarza. Schemat instalacji na stronie Dipola. Tyle w banalnym temacie.

Najpierw super skomplikowany temat, nie poradzisz sobie. A teraz banalny..

Banalne jest to że bierzesz udział w dyskusji nie dyskutując tylko oceniając.

Banalne że z kilku przewodów, dziur w ścianach i kominie robisz coś niewykonalnego. Coś co tylko instalator SAT może zrobić.

Wejdę sobie na dach, zamontuje do komina maszt wykorzystując moją bezprzewodową wiertarkę SDS i bezprzewodową zakrętarkę udarową. Zamontuje do tego masztu trzy anteny FM + TV +SAT oraz zwrotnicę.
    Do zwrotnicy podłączę anteny naziemne, a do konwerterów 8 odcinków kabli po 12 metrów każdy oznaczając każdy oznacznikiem wydrukowanym na mojej drukarce do etykiet i oznaczników. do tych 8 kabli dorzucę jeszcze jeden od zwrotnicy. Tak oto pęk 9 przewodów zostanie wprowadzony w komin wentylacyjny z zachowaniem "syfonowania". ustawię wstępnie anteny wg GPS i programu satFinder na moim iPhone i zgarnę "przyrządy" z dachu. Pójdę do domu, gdzie obok komina przykręcę multiswitcha do ściany wykorzystując znowu bateryjnego SDS i tym razem zwykłej wkrętarki. Za komodą na której stoi TV przykręcę do ściany gniazdko. Zostało podłączyć multi.. z gniazdkiem dwoma przewodami, tuner z gniazdkiem i możemy podać 230VAC na tuner i switcha...

Sprzęt i "przyrządy" jak czytasz mam. Doświadczenie w instalatorstwie też mam. Kilka ładnych lat pracy w Niemczech nauczyło mnie najwyższych standardów.

Ja się pytałem o rozwiązania czysto sprzętowe, dzięki wielkie dla KOCUREK1970.

KOCUREK1970, wyceniłem instalację na sprzęcie od dipola, za komplet 1250 w tym 200m przewodu... Z tunerem wyjdzie ~1800. rok bez NC+ i się zwróci :).

• #5 21 Lis 2013 14:48
    andpol 33
    Poziom 33  

Czegoś tu nie rozumiem. Piszesz tylko o jednym tunerze twin, to po co Ci multiswitch? Nie wystarczy monoblock twin? Budynek oddany w tamtym roku i bez instalacji antenowej? Chociaż naziemna powinna być.

• #6 21 Lis 2013 18:06
    maksar
    Poziom 21  

Ja też czegoś tu nie rozumiem.
    Najpierw same problemy.

malik napisał:
    Problem: Jak wykonać instalację żebym mógł oglądać Astrę i nagrywać Hotbirda?

malik napisał:
    Dodatkowym problemem jest fakt że budynek został oddany do użytku w tamtym roku

Z naciskiem na.
    malik napisał:
    Od szafki dopuszczam jeden przewód koncentryczny do gniazdka RTV.

A na końcu się cwaniakuje jaki to on 'nimiecki facher".
    Powodzenia z tym ustawianiem.
    P.S, I nie zapomnij zamówić zwyżki na ten sprzęt, coby podała ci na dach.

• #7 04 Sty 2014 22:51
    malik
    Poziom 9  

andpol 33 napisał:
    Czegoś tu nie rozumiem. Piszesz tylko o jednym tunerze twin, to po co Ci multiswitch? Nie wystarczy monoblock twin? Budynek oddany w tamtym roku i bez instalacji antenowej? Chociaż naziemna powinna być.

Cwaniaczki dogadali sie z kablówką i tylko ich koncentryk jest w mieszkaniu :(.

Dodano po 14 [minuty]:

maksar napisał:
    Ja też czegoś tu nie rozumiem.
    Najpierw same problemy.
    malik napisał:
    Problem: Jak wykonać instalację żebym mógł oglądać Astrę i nagrywać Hotbirda?

malik napisał:
    Dodatkowym problemem jest fakt że budynek został oddany do użytku w tamtym roku

Z naciskiem na.
    malik napisał:
    Od szafki dopuszczam jeden przewód koncentryczny do gniazdka RTV.

A na końcu się cwaniakuje jaki to on 'nimiecki facher".
    Powodzenia z tym ustawianiem.
    P.S, I nie zapomnij zamówić zwyżki na ten sprzęt, coby podała ci na dach.

Nie cwaniakuje, pytałem sie o zastosowania sprzętowe, bo nie siedzę w temacie. Wykonastwo to pestka. Jeden przewód nie dał rady, założenia zawsze się minimalizuje i wiadomo że zawsze obrosną. Jeśli kiedykolwiek projektowałeś to powinieneś o tym wiedzieć.
    Sarkazm na forum? darował już byś sobie. Ustawienie zajęło 15 minut z pomocą GPS, z tego 10 minut to spacerowanie... Wzwyżka? Po co skoro z drugiej kondygnacji na dach wychodzisz przez właz??

Najlepsze jest to że zamiast normalnie podyskutować to każdy chce być najlepszy i najmądrzejszy. Nie wiedziałem, nie byłem pewny to się zapytałem bo kto pyta nie błądzi. Widzę że elektroda nie jest już taka jak kiedyś, po tym wątku tylko jestem w stanie porównać to do forum onetu czy o2, czyli zamiast podyskutować to wylejemy wiadro scierwa na tego który śmiał się zapytać.

• #8 04 Sty 2014 23:18
    maksar
    Poziom 21  

P

malik napisał:
    Widzę że elektroda nie jest już taka jak kiedyś,

Przez takich jak TY.
    malik napisał:
    Ustawienie zajęło 15 minut z pomocą GPS,

Właśnie, durnotyzm totalny, z tym się jeżdzi, od ustawiania jest miernik sygnału SAT.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME