Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra ŁZR+TEAC+PC - Zagwostka z podłączeniem

Roztentegowywacz94 20 Lis 2013 09:00 951 3
  • #1 20 Lis 2013 09:00
    Roztentegowywacz94
    Poziom 6  

Witam. Mam duży problem i zwracam się z prośbą o pomoc/poradę. Nabyłem 2 segmenty Unitry ŁZR (modele to: PW3017, PW3015) i mam problem z podłączeniem tego wszystkiego do kupy. Sytuacja wygląda następująco: poprzedni amplituner jakiego używałem to TEAC AG-550, chciałbym dołączyć do niego Unitrę ŁZR PW3017 i puszczać muzykę z PC, żeby dźwięk szedł przez TEAC'a i Unitrę i dopiero na kolumny. Da się tak zrobić? Proszę o szybką odpowiedź i proszę tłumaczyć z polskiego na nasze, nie jakimiś sloganami.

Edit: TEAC po podłączeniu do PC bez Unitry działa bez problemów, Unitra PW 3017 także bez TEAC'a, ale po złączeniu tego do kupy nie ma możliwości usłyszenia jakiegokolwiek dźwięku. Jak to podłączyć?

0 3
  • #2 20 Lis 2013 11:15
    Javoreczek
    Poziom 22  

Kompa podłącz do TEAC'a tak jak podłączasz. Z niego, z gniazd TAPE REC, sygnal chinchami do gniazd TAPE PLAY w Fonice. W niej wciskasz klawisz "monitor" i musi działać.

A zdradzisz po co taka kombinacja alpejska ?

0
  • #3 20 Lis 2013 12:24
    Roztentegowywacz94
    Poziom 6  

dostałem cały zestaw za 10 zł, więc każdy głupi by wziął, bo jest okazja, a wiadomo, że co polskie to dobre. Na TEAC'u nie mam jak uzyskać pełni dźwięku, bo jest że tak powiem zbyt nowoczesny i mnie denerwuje to, że nie mogę słuchać czystego dźwięku i potrzebuję korektora. Kolumny to Diora ZGC 100-8-903 (skrzynia zamknięta)

Podłączyłem tak jak kazałeś, niby coś zatrybiło, ale sytuacja znów wygląda nie zbyt ślicznie:
    Włączam TEAC'a i Unitrę, kolumny podpięte do Unitry. Niby dźwięk jest, ale TEAC nie daje znaków życia, tzn nie reaguje na potencjometr, na przestawianie wbudowanego korektora itp, więc szukam dalej odpowiedzi.

0
  • #4 20 Lis 2013 12:40
    Javoreczek
    Poziom 22  

No TEAC regulował już nic nie będzie. Wszelkich regulacji dokonuje sie teraz we wzmacniaczu. który napędza kolumny. Dlatego wciąż nie potrafie zrozumieć po kiego dwa wzmacniacze ?
    Posłuchaj na jednym, potem na drugim i wybierz ten który lepiej wg. Ciebie gra. Podłączenie dwóch naraz nie poprawi jakości dzwieku i nie ma żadnego sensu.

Jeśli upiersz się przy dwóch wzmacniaczach, to podłącz się do gniazda słuchawkowego w TEAC'u, wtedy regulacje w obu wzmacniaczach będą działać, ale jak to bedzie finalnie grało w całości to nie wiem... cudów nie wróże.

Najlepiej sprzedaj te Fonice na znanym portalu aukcyjnym (może dostaniesz 20PLN i już bedziesz do przodu), a brzmienie se ustaw korektorem w kompie :wink:

0