Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESI47020X - błąd 0, brak oznak życia, potrzebny schemat.

bladiiik 20 Lis 2013 13:16 2808 8
  • #1 20 Lis 2013 13:16
    bladiiik
    Poziom 11  

Zmywarka Electrolux ESI47020X

Problemy zaczęły się od tego, że zmywarka przerywała program w trakcie mycia i pojawiało się na wyświetlaczu migające 0, Po dwóch takich myciach zmywarka zgasła zaraz po uruchomieniu programu. Pan z serwisu próbował zmywarkę zreanimować. Zaczął od wymiany białego przekaźnika, potem kolej przyszła na rezystor. Po podłączeniu zasilania mało nie spłonęło pół sterownika. Pan skasował 110zł i powiedział, że zadzwoni nazajutrz i powie ile taki sterownik kosztuje.

1. Czy posiada ktoś instrukcję serwisową do tej zmywarki?
    2. Czy pomoże wymiana sterownika na nowy czy upatrywać przyczyny problemu gdzieś indziej?

Zmywarka Electrolux ESI47020X - błąd 0, brak oznak życia, potrzebny schemat.

0 8
  • #2 25 Lis 2013 22:22
    peter falk
    Specjalista AGD

Pan z "serwisu" nie miał bladego pojęcia na temat zasilacza modułu. Chyba nie ma co już zbierać :cry: . Dalej już nie będę komentował opisanej akcji bo się niepotrzebnie rozpiszę.

0
  • #3 26 Lis 2013 08:19
    bladiiik
    Poziom 11  

Jest szansa, że jak kupię takowy sterownik to zmywarka nadal będzie pracowała?

0
  • Pomocny post
    #4 26 Lis 2013 10:11
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tego nie bedziemy wiedzieć , gdyż nie napisałeś czy zostały odczytane błędy z pamięci sterownika wtedy gdy jeszcze żył .

0
  • #5 26 Lis 2013 10:15
    bladiiik
    Poziom 11  

Napisałem nieco wyżej, zmywarka przerywała program i wyświetlała migające 0, gdzieś w instrukcji wypatrzyłem, że oznacza to, że kod błędu nie został zapisany, jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

0
  • Pomocny post
    #6 26 Lis 2013 10:30
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jest grupa błędów które są sygnalizowane użytkownikowi i jest też druga której uzytkownik nie widzi a skoro...

bladiiik napisał:
    zmywarka przerywała program i wyświetlała migające 0
    to wystąpił jakiś błąd z tej drugiej grupy.

0
  • #7 26 Lis 2013 10:46
    bladiiik
    Poziom 11  

Hmm, to Pan "serwisant" nie miał możliwość tego sprawdzić, bo zmywarka odmówiła posługi jeszcze przed jego przyjściem. Panowie mogę liczyć na waszą pomoc w reanimacji zmywarki? (instrukcja serwisowa), jakie części składowe zmywarki mogły spowodować takie uszkodzenie? Od czego zacząć "dochodzenie"?

0
  • #8 27 Lis 2013 00:16
    peter falk
    Specjalista AGD

bladiiik napisał:
    (instrukcja serwisowa)

Do czego? "Mózg" "nie żyje" - czyli: organizm w zasadzie TRUP . Żadna reanimacja i instrukcja nie pomoże. Szukaj <kumatego> elektronika - może postawi moduł na nogi :?

0
  • #9 21 Paź 2014 12:35
    bladiiik
    Poziom 11  

Zmywarka została sprzedana jako uszkodzona, temat można zamknąć lub usunąć.

0