Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Młot udarowy Makita HM0810B - ukruszony bijak, połamany pierścień.

Klaudek669 20 Nov 2013 13:38 1722 2
    Klaudek669
    Level 16  
    Witam.

Młot udarowy Makita HM0810B uległ awarii, po rozebraniu okazało się że został zmiażdżony pierścień i ukruszony kawałek stalowego bijaka. Co moim zdaniem kwalifikuje bijak do wymiany na nowy. Tłok z pierścieniem i cylinder na szczęscie nie uległ awarii i zachował się w idealnym stanie.

Gdzie mógłbym dostać takie elementy, nowe lub z demontażu ?

Dodaje zdjęcie bijaka:
    Młot udarowy Makita HM0810B - ukruszony bijak, połamany pierścień.
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Mogę dla ciebie zamówić ten tłok i wysłać kurierem ale dostaniesz to w każdym serwisie elektronarzędzi w twoim mieście.
    Klaudek669
    Level 16  
    Części znalazłem, ale jest kolejny problem. Jeżeli ktoś się orientuje proszę podpowiedzieć.

Czy na bijaku znajdują się dwa pierścienie (plastik, metal), (plastik, plastik), czy może tylko plastikowy?

Z mojego niewiele zostało (część plastikowego) a różne źródła podają inaczej. Na tłoku z korbowodem widać wyraźnie dwa (plastikowy pod spodem, metalowy na wierzchu).

Schematy też różnie to postrzegają, na schemacie jest ten drugi zaznaczony, a na liście zamówieniowej już nie występuje...

-------
    Edycja.

Kupiłem uszkodzony drugi młot w którym pękł korbowód i uszkodził obudowę. Jeżeli ktoś potrzebował by części do takiego młota to posiadam i zapraszam do kontaktu.

Mój młot jest złożony, nasmarowany i pracuje prawidłowo.

Pozdrawiam.