Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Norton Internet Security ceny w sklepach a na aukacjach... o co chodzi?

Xyrovaqs 20 Lis 2013 14:42 1200 4
  • #1 20 Lis 2013 14:42
    Xyrovaqs
    Poziom 23  

Muszę zakupić oprogramowanie antywirusowe na 2 komputery. Szukam oczywiście jak natajtaniej (trzeba ciąć koszty...) ale... czy może mi ktoś wytłumaczyć czemu takiego Nortona Internet Security można kupić na allegro za 20 zł (faktura vat), a w sklepie to samo kosztuje 100 zł? Gdzie jest "wałek"? Dodam że oprogramowanie muszę zakupić na komputery które mam "wciągnięte" w działalność gospodarczą.

• #3 20 Lis 2013 14:49
    Xyrovaqs
    Poziom 23  

Tak, mam działalność. Wiem że mówimy o śmiesznych kwotach, jak trzeba to kupię normalnie w sklepie, ale po prostu zastanawia mnie aż taka różnica w cenie.

• #4 20 Lis 2013 15:03
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Kiedyś również się zastanawiałem. Z ciekawości napisałem do producenta. W odpowiedzi dostałem informację, iż na portalach aukcyjnych są sprzedawane licencje NFR (Not For Resale). A, że w Polsce prawo tego dokładnie nie precyzuje - co nie jest zakazane, jest dozwolone, po prostu wykorzystuje się lukę w polskim prawie.

• #5 21 Lis 2013 14:24
    Xyrovaqs
    Poziom 23  

Kolego sPeRaCz.PL - bardzo dziękuję za link! Program kupiłem sposobem który jest tam opisany - w końcu zakup na stronie producenta wydaje się być najpewniejszy. Zapłaciłem za pomocą przelewy24, cały czas potrzebny do otrzymania kluczy i faktury to ok 1 godzina.

Przy okazji - kupując na firmę i mając VAT UE wychodzi na to że nie płacimy też VATu (konsultowałem z księgową). Efekt jest taki że za dwie dwuletnie licencje płacimy całe 62,60 zł :D

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo