Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potrzebny schemat mercedes 308D

Robalek 21 Mar 2005 21:57 8885 15
  • #1 21 Mar 2005 21:57
    Robalek
    Poziom 2  

witam jesli ma ktos schemat elektryczny mercedesa 308D z 1990 roku slinik 2.3D (sprinterowski) bede bardzo wdzieczny, pozdrawiam MArcin

mardewoj(malpa)interia.pl

0 15
  • Relpol
  • #2 22 Mar 2005 17:36
    kordel
    Poziom 25  

A co Ci trzeba? Moze bez schematu ktos cos doradzi.

0
  • #3 22 Mar 2005 18:05
    Robalek
    Poziom 2  

potrzebuje zrobic odciecie zaplonu czyli domowe zabezpieczenie i co najlepiej zrobic zeby to nie zaszkodzilo i nie wplywalo pozniej negatywnie jak np jakies zapowietrzenie ukladu paliwa itp

1
  • Relpol
  • #4 22 Mar 2005 19:39
    kordel
    Poziom 25  

Poszukaj na elce. Niedawno opisywalem komus metody odciecia zaplonu i tez w dieslu.

0
  • #5 22 Mar 2005 22:46
    Robalek
    Poziom 2  

oki poszukam ale teraz prosze jasniej bo nie kumam zabardzo :/ co to ta (elka bądź elca) prosze o wyjaśnienie :)

0
  • #6 22 Mar 2005 22:58
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Elka jest to zdrobniała nazwa elektrody ;-). Najlepiej w twoim przypadku zastosować elektrozawór. POZDRAWIAM

0
  • #7 22 Mar 2005 23:55
    kordel
    Poziom 25  

yasiu.brzeg kolega nadmienil, ze chce uniknac zapowietrzenia ukladu, wiec elektrozawor odpada. Napisz co Ty o tym sadzisz, ale moim zdaniem odciecie zaplonu w taki sposob, ze auto bedzie moglo odpalic chociaz na chwile to zadne odciecie. Ja osobiscie unikam elektrozaworow chyba, ze koles wyraznie powie, ze chce.

Robalek masz tu link do do tematu, o ktorym wspomnialem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic254944.html

0
  • #8 24 Mar 2005 17:23
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

NIestety elektrozaworem odpowiedio założonym nie zapowietrzysz układu. On zatrzymuje cały obieg więc jeżeli obiegjest szczelny nic się nie stanie. POZDRAWIAM

0
  • #9 24 Mar 2005 17:29
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 24 Mar 2005 21:33
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Troszkę uszereguję: zawór (ten co niby może zapowietrzać) zakładamy na przewód paliwowy
    Zawór trójdrożny to zawór podciśnieniowy zakładany w obwodzie sterowania "gaszenia " silnika, które odbywa się na zasadzie podciśnienia.

Jednak silnik z pompą rzędową wyłączaną podciśnieniem to nie jest jedyna wersja stosowana w "Sprinterze". Później weszła do eksploatacji wersja z pompą rotacyjną, tam sterowanie odbywa się już inaczej (jest elektrozawór, ale przerwania w jego obwodzie nadzorowane są przez sterownik. Pomijam jeszcze późniejszy silnik CDI, bo to już dalsze lata. Więc może kolega się zdecyduje co jest pod maską żeby się niepotrzebnie nie rozpisywać. Dalej należy wspomnieć że układów wtryskowych z pompą rotacyjną są w przybliżeniu też dwa rodzaje. Ze sterownikiem MSA 15 gdzie przekaźnik świec żarowych występuje jako osobny układ (przekaźnik taki jak w MB W124, 190 "kaczka" MB 100) oraz MSA 25, bardziej rozbudowany, gdzie przekaźnik świec nadzorowany jest przez moduł silnika i w ogóle jest większa kontrola wszystkich elementów instalacji elektrycznej.

0
  • #11 24 Mar 2005 23:24
    kordel
    Poziom 25  

Ja powiem tak: mnie elektrozawory juz zawiodly (nie jestem czlowiekiem, ktory oszczedza tylko takim, ktory stara sie zrobic porzadna robote, wiec i elektrozawory byly dobrej klasy). Staram sie elektrozaworow unikac i je odradzam. Taka jest moja opinia, czy to sie komus podaoba czy nie. Ale przeciez nie bede tego ludziom wbijal do glowy bo to sie mija z celem. Odpowiadam na posty bo wiem co znaczy potrzebowac fachowej pomocy. Niech kolega sie zdecyduje na cos to bedziemy dzialac dalej w tym kierunku.

Pozdrawiam Marcin.

0
  • #12 25 Mar 2005 10:20
    Gerri
    Spec od Mercedesów

kordel napisał:
    Staram się elektrozaworow unikac i je odradzam. Taka jest moja opinia, czy to się komus podaoba czy nie..

Pozdrawiam Marcin.

Mnie się przykładowo nie podoba, bo na razie to jest jak gadanie małego dziecka: "bo nie i już!" Jak się coś radzi lub odradza to dobrze jest to poprzeć jakimiś argumentami i czytającemu dać wybór, a nie z góry za niego decydować

Pzdr.

0
  • #13 25 Mar 2005 10:33
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Ludzie dajcie sobie spokój, każdy ma swoje zdanie i swoje zasady działania, nie chcę, aby tu była kłótnia tylko mamy pomagać. Niech każdy da swoje zdanie i będzie ok jest to forum z wieloma użytkownikami i normalne że są odmienne zdania. POZDRAWIAM

0
  • #14 25 Mar 2005 11:17
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 25 Mar 2005 14:44
    kordel
    Poziom 25  

To nie jest gadanie bo nie i juz. Dlaczego to juz napisalem, a wybor dalem w poprzednim poscie (link napisalem wczesniej). yasiu.brzeg ma racje, to jest forum, tu sie nie klucimy tylko wymieniamy doswiadczenia.

0
  • #16 25 Mar 2005 18:36
    Gerri
    Spec od Mercedesów

I co z tego, skoro dalej nie wiemy jaki to motor.......

Pzdr.

0