Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint-Ariston AWM 129 EU - Pralka bardzo powoli wylewa wodę

20 Lis 2013 15:24 3009 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Problem dotyczy pralki Hotpoint-Ariston AWM 129 EU.
    Pralka wylewa wodę bardzo bardzo powoli i kończy z wodą w bębnie i oczywiście nie wiruje.
    Wypompowywaniu wody towarzyszy buczenie, które występowało jak jeszcze wylewała wodę bez problemu.
    Sprawdziłem filtr i jest czysty.
    Sprawdziłem wąż odpływowy i nie jest zatkany - wtłoczyłem powietrze od strony pompy i nie było żadnego oporu.
    Jak wyjmę filtr i włączę program odpompowywania to widzę, że silnik pompy kręci wiatraczkiem i ma sporo mocy bo nie da się go zatrzymać palcami.
    Wąż między bębnem a pompą też chyba jest ok bo jak wyjąłem filtr i nalałem wodę do bębna to od razu wylała się przez otwór gdzie się filtr wkręca. Wąż między bębnem a pralką też sprawdziłem ręcznie i tylko wymacałem kulkę, która z tego co wiem pełni rolę zaworu kulowego więc jest ok.

Będę wdzięczny za pomoc,
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Spotkałem się z podobnym problemem w innym modelu,mechanik z serwisu wymienił pompę, nie pomogło. Pomogło przepłukanie odpływu octem i załączenie prania przy pustej pralce z MAX temperaturą. Oszczędzając pierzemy w niskich temp. co powoduje osad przewodach odpływowych i zmniejszenie przekroju.
  • Poziom 2  
    Faktycznie okazało się, że to odpływ był zatkany bo zebrało się tam bardzo dużo brudu. Po wyczyszczeniu pompa już tak nie buczy. Dzięki za pomoc.