Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda fabia 1,2 2007r. - zaniki napięcia

3dll 20 Lis 2013 15:37 1695 0
  • #1 20 Lis 2013 15:37
    3dll
    Poziom 9  

Witam.
    Niedawno kupiłem fabie sedan 1.2 z gazem, tydzień temu zaczęły się problemy z elektryką.
    1.Co jakiś czas sieci kontrolka wspomagania, a wspomaganie jest lub go nie ma.
    2.Zaświeca się kontrolka ABS i hamulca oraz piszczy trzy razy, następnie znika a po chwili pojawia się to znowu. Nie zawsze ale na ogół jest spadek napięcia (wyłącza się gaz, gasną światła, restartuje się zegar i licznik, nie działa wspomaganie wszystko około 1sekundy), niekiedy podczas jazdy po wertepach mrugają światła i dzieje się j.w.
    3.Po przekręceniu kluczyka (nie zawsze) w pozycję wyłącz również restartuje się zegar oraz licznik.Niekiedy po przekręceniu w pozycję zapłon nie świeci w ogóle deska rozdzielcza.
    Sprawdziłem ładowanie ale tylko wtedy gdy usterki znikły (bo nie ma innej możliwości), wiązki kabli, punkty masowe te, które znalazłem.
    Od czego muszę zacząć i jak długo mogę tak jeździć ? Gdzie są wszystkie punkty masowe, a zwłaszcza w desce (pod kierownicą znalazłem punkt z trzema przewodami ale nie wiem gdzie one idą.
    Proszę o porady i jakieś wskazówki.
    Zrobiłem taki test akumulatora:
    Silnik wył. napięcie 12,6V, załączony silnik 14,7V bez dodania gazu.
    Następnie kręciłem szybko kierownicą (kilkanaście razy), brak wspomagania, wyzerował się zegar i migają delikatnie reflektory,
    ładowanie 13,4V stoi w miejscu (z dodaniem gazu i bez).
    Po restarcie zapłonu wszystko gra ładowanie spadło do 13,9V.
    O co w tym wszystkim chodzi?

0 0