Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda fabia 1,2 2007r. - zaniki napięcia

3dll 20 Nov 2013 15:37 2487 0
    3dll
    Level 10  
    Witam.
    Niedawno kupiłem fabie sedan 1.2 z gazem, tydzień temu zaczęły się problemy z elektryką.
    1.Co jakiś czas sieci kontrolka wspomagania, a wspomaganie jest lub go nie ma.
    2.Zaświeca się kontrolka ABS i hamulca oraz piszczy trzy razy, następnie znika a po chwili pojawia się to znowu. Nie zawsze ale na ogół jest spadek napięcia (wyłącza się gaz, gasną światła, restartuje się zegar i licznik, nie działa wspomaganie wszystko około 1sekundy), niekiedy podczas jazdy po wertepach mrugają światła i dzieje się j.w.
    3.Po przekręceniu kluczyka (nie zawsze) w pozycję wyłącz również restartuje się zegar oraz licznik.Niekiedy po przekręceniu w pozycję zapłon nie świeci w ogóle deska rozdzielcza.
    Sprawdziłem ładowanie ale tylko wtedy gdy usterki znikły (bo nie ma innej możliwości), wiązki kabli, punkty masowe te, które znalazłem.
    Od czego muszę zacząć i jak długo mogę tak jeździć ? Gdzie są wszystkie punkty masowe, a zwłaszcza w desce (pod kierownicą znalazłem punkt z trzema przewodami ale nie wiem gdzie one idą.
    Proszę o porady i jakieś wskazówki.
    Zrobiłem taki test akumulatora:
    Silnik wył. napięcie 12,6V, załączony silnik 14,7V bez dodania gazu.
    Następnie kręciłem szybko kierownicą (kilkanaście razy), brak wspomagania, wyzerował się zegar i migają delikatnie reflektory,
    ładowanie 13,4V stoi w miejscu (z dodaniem gazu i bez).
    Po restarcie zapłonu wszystko gra ładowanie spadło do 13,9V.
    O co w tym wszystkim chodzi?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke