Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta 18/24i - Rośnie ciśnienie wody

20 Lis 2013 16:36 4446 3
  • Poziom 9  
    Witajcie.
    Mój problem z piecem jest następujący.Po wymianie grzejników uzupełniałem wodą ubytek za pomocą zaworu odcinającego,napełnianie.Wszystko byłoby OK gdyby nie to że zaczęło rosnąć ciśnienie w obiegu aż do wypływu z zaworu bezpieczeństwa.Czy może to być ten zawór choć kilka lat temu był wymieniany i sporadycznie używany i gdzie poza serwisem mogę go nabyć.Również w tym czasie był wymieniany wymiennik
    Pozdrawiam Staszek.
  • Poziom 36  
    Witam. A czy sprawdzono naczynie wzbiorcze? No Zaworek nowy tylko w serwisie dorwiesz...
  • Poziom 9  
    Witaj.Fakt że nie sprawdzałem zaworka.Tylko dlaczego przynajmniej mi się wydaje że ciśnienie w obiegu wzrasta gdy pobieram wodę ciepłą.Choć do końca nie jestem pewny.Proszę napisz jakie czynności mam wykonać po kolei"kawa na ławę"Dlaczego twierdzisz że ten zaworek jest jakiś specjalny.Robi wrażenie samochodowego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Z częściami do kotłów jest tak że każda marka ma swoje patenty przyłączy elementów, czasami są do Siebie podobne czasami nie. By sprawdzić ciśnienie w naczyniu wzbiorczym musisz spuścić całkowicie wodę z kotła poprzez zamknięcie zaworu zasilającego wodę (1 z prawej) następnie odkręcasz kran na ciepłej wodzie po czym musisz odkręcić pokrętło dopuszczania wody w kotle wtedy woda z kotła wyleje się przez baterię, gdy na manometr pokaże już brak ciśnienia musisz dostać się do górnej części kotła do naczynia wzbiorczego (srebrny baniak z tyłu kotła) na jego górnej części jest wentylek samochodowy, musisz posiadać manometr samochodowy by zrobić pomiar ciśnienia w naczyniu, jeśli okaże się że zbiornik jest pusty musisz dobić powietrza do przepony pompką samochodową do osiągnięcia wartości 0,9 bar, po czym zaślepiasz wentyl kapturkiem, zakręcasz zawór dopuszczania do kotła, otwierasz zawór odcinający wodę (1 z prawej) odpowietrzasz instalację CWU na otwartej baterii, no a po zamknięciu baterii napuszczasz wody do kotła aż do wartości 1,2 bara. No i to tyle.