Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom Fast 2704 - odblokowywanie portów, niski trasnfer.

Mati95 20 Lis 2013 17:18 861 0
    Mati95
    Poziom 10  
    Witam. Mam internet od Neo/Orange do 10Mb/s. Wszystko chodzi w miarę ok, nie narzekam. W speedtestach pokazuje około 10Mb pobierania, 1Mb wysyłania - czyli wszystko w normie.

Gdy pobieram jakiś plik z przeglądarki - jest ok, prędkośc oscyluje w granicach około 1MB.
    Jednak gdy pobieram z Torrentów, trasfer dziwnie skacze, rzadko kiedy rozpędza się do normalnej maksymalnej prędkości. Wiem oczywiście, że sporo zależy od tzw. seedów, ale raczej "gustuję" we wstawkach, które mają ich wystarczającą liczbę.

Czy problem może leżec w zablokowanych portach? W ustawieniach routerach zaawansowanych, w usługach widnieje BitTorrent, więc niby wszystko jest ok.

Druga sprawa to gra w Minecrafta. Tak zaraz powiecie - kolejny dzieciak, co ma problemy z Majnkraftem...
    Hmm.. Może to i trochę dziecinne, ale lubię czasami pograc ze znajomymi, mimo tego iż mam ukończone te 'naście lat :)

Sprawa wygląda następująco: jesteśmy w jednej sieci w hamachi, kolega stawia serwer, ja próbuje podłączyc się wpisując IP z hamachi. Niby banał, niby wszystko powinno działac. Owszem - działało, ale dopóty nie miałem routera, a zwykły modem ADSL i wcześniejszy internet - także z Orange - Orange Freedom 2Mb/s.
    Wszystko zawsze działało, nie było problemów z połączeniem. Teraz jednak są...
    Przedwczoraj nie mogliśmy się połączyc, wczoraj mogliśmy, dzisiaj znowu nie możemy. Dziwny przypadek - nic nie zmienialiśmy, nowych programów nie instalowaliśmy - nagle zaczęło działac i nagle przestało.

Minecraft wywala u mnie taki błąd podczas próby łączenia:
    java.net.connectexception connection timed out no further information (i tutaj adres kolegi z hamachi)

W czym tkwi problem? Bardzo proszę o pomoc, gdyż pierwszy raz mam do czynienia u mnie w domu z routerem :)