Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sterowanie bramy wjazdowej.

Fazar94 20 Nov 2013 20:56 1356 2
e-mierniki
    Fazar94
    Level 2  
    witam.

mam problem z zadaniem. bardzo proszę o pomoc i wykonanie zadania.
    należy zaprojektować układ sterowania bramy wjazdowej przesuwnej z następującymi "funkcjami":
    -ruch bramy odbywał się dwuetapowo: mała prędkość - duża prędkość - mała prędkość;
    -następowało automatyczne zatrzymywanie bramy w położeniach skrajnych;
    -zostało zastosowane zabezpieczenie kolizyjne z wykorzystanie fotokomórki działającej tylko przy zamykaniu bramy powodujące jej przejście w otwieranie;
    -w czasie ruchu bramy powinna migać lampa ostrzegawcza.
    układ najlepiej żeby był na stycznikach i przekaźnikach.

bardzo proszę o rozwiązanie tego zadania, bo ja nie mogę rozkminić tego układu.
  • e-mierniki
    djandriu
    Level 27  
    Kolego , w specjalizacji masz wpisane "instalacje elektryczne" i nie możesz rozkminić tego tematu tak ? A bana na google też masz? Robiąc to na nowych stycznikach i przekaźnikach zapłacisz 3 razy tyle co za sterownik bramy ... Poza tym nie napisałeś jakie napiecie zasilania silnika, czym ma to być sterowane (pilotem, włącznikiem w domu, małym skrzatem który będzie pchał bramę), parametry silnika podaj chociaż, jakie fotokomórki ... Jest wiele gotowych układów za które zapłacisz mniej jak za dwa styczniki ....
    Fazar94
    Level 2  
    panie djandriu,
    to zadanie jest jako zaliczenie w szkole. dostałem polecenie zrobić taki projekt. mało istotne są tu parametry, ważne żeby układ działał poprawnie.